Aleph, Paulo Coelho

Aleph

Paulo Coelho - Meer boeken van deze auteur

augustus 2011 288 pagina's meer info

Gebonden

  • Op voorraad

Samenvatting: Aleph (zoals op de achterkaft)

Aleph: een letter zonder vorm of klank, daar heb je altijd een tweede letter voor nodig. Aleph staat voor het begin, de oorsprong van alle dingen. Aleph verwijst naar de adem, naar de geest die voorafgaat aan het scheppende spreken. Met de adem begint het leven.

In een eerlijk en verbazingwekkend persoonlijk verhaal laat Paulo Coelho zien hoe een geloofscrisis hem aanzette tot een zoektocht naar spirituele vernieuwing en groei. Om weer dichter bij God te kunnen komen, laat hij zich leiden door tekenen.

Zo trekt hij door Europa, Afrika en Azië. Het is een reis door tijd en ruimte, door verleden en heden, op zoek naar zichzelf. Naarmate hij langer onderweg is, weet Paulo langzaam uit zijn isolement te komen. Zijn ego en trots zet hij opzij en hij staat open voor vriendschap, liefde, geloof en vergeving, zonder angst voor de onvermijdelijke uitdagingen.

NBD|Biblion recensie

Deze semi-autobiografische roman van de wereldberoemde Braziliaanse schrijver van neo-christelijke New Ageboeken sluit qua vorm nog het beste aan bij zijn bekendste boek 'De alchemist'. Ook hier gaat de hoofdpersoon, een beroemde Braziliaanse schrijver van neo-christelijke New Ageboeken, op reis om zichzelf terug te vinden. Hij heeft een intense geloofscrisis en een nieuwe opdracht van zijn spirituele leermeester J. (Jean) en een profetie waarin een 'Turkse ziel' een belangrijke rol zal innemen. Eerst reist hij samen met zijn vrouw, die hem al gauw duidelijk maakt dat hij beter alleen kan doorreizen. Op de reis met de Trans-Siberië Express (kaart) ontdekt hij samen met Hilal, een vasthoudende violiste van Turkse oorsprong en tolk Yao weer de zin in het leven. Hierbij speelt de 'aleph' uit de titel een belangrijke rol: een soort energie waardoor de schrijver erachter komt dat hij uit een vorig leven nog een schuld te vereffenen heeft met zielenzuster Hilal. Ook hier veel herkenbare zaken zoals de zielenreis en wonderbaarlijke ontmoetingen en belevenissen, overgoten en doorspekt met bijbelse verwijzingen en veel neo-christelijke symboliek zoals verlossing en vergeving. Gebaseerd op ware gebeurtenissen uit 2006. Voor een breed, in zingeving geïnteresseerd publiek. Normale druk.
J. Hodenius (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Een zeer spiritueel en even onverwacht werk van deze auteur, die behoort tot de klassiek geworden elite van literaire schrijvers. Een zoektocht naar de existentiële antwoorden van zin en onzin van het leven. Een benadering die bewijst van een diepgang, een confrontatie, en die wordt gezocht in de wijsheid van de verschillende culturen en doorheen een breed tijdsperspectief. Een zoektocht dat de mensheid tekent, en die steeds aanwezig is in het zoeken van de waarheid en de zin van (het) leven. Maar met deze reis hebben we in het bijzonder ook een persoonlijk verhaal, een benadering vanuit een eigen crisis, een eigen zoektocht naar het geloof dat de auteur verloor. Wat is dan nog de zin? Voor wie of wat doen we het dan nog? Moeilijke vragen, waarop de antwoorden nog veel moeilijker zijn, en

Normaal gesproken ben ik geen lezer van spirituele literatuur, maar de omslag en de beschrijving spraken mij aan. Heb het boek, bijna, in een adem uitgelezen. De reis van de auteur op zoek naar, ja wat eigenlijk, de Aleph, zichzelf??
Zijn mooie beschrijvingen van ontmoetingen met diverse mensen en plaatsen zorgen ervoor dat ik blij was dit boek een kans te hebben gegeven.
Patrick Evers, Bruna Dongen.

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Paulo Coelho
Uitgever
Arbeiderspers
ISBN
9789029575935
Bindwijze
Gebonden
Productsoort
boek
Categorie
Vertaalde literatuur
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
augustus 2011
Aantal pagina's
288
Formaat
205 x 134 x 31 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Aleph Vert. van: O Aleph. - Cop. 2010.

Bruna prijs: 18,95