Canon van de geneeskunde in Nederland

Canon van de geneeskunde in Nederland, Frank Huisman
Auteur: Frank Huisman
Reed business - Paperback - december 2009

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Thuisbezorgen
3 tot 5 werkdagen
Afhalen in winkel
2 tot 4 werkdagen

Omschrijving Canon van de geneeskunde in Nederland

Kennis van de geschiedenis van de geneeskunde en gezondheidszorg, de werkterreinen waarop de Koninklijke Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst (KNMG) 160 jaar lang haar sporen getrokken heeft, is voor de medische professie nuttig en nodig. Nuttig, omdat zij inzicht geeft in de historische processen die aan het medisch denken en handelen en aan de organisatie en het functioneren van de gezondheidszorg ten grondslag liggen, en nodig, omdat dit inzicht kan bijdragen aan de kwaliteit van de argumentatie en besluitvorming bij het bestuur en beleid.
Toen de historische expertise in de achterban van de KNMG zich in december 2007 gezamenlijk manifesteerde tijdens een bijeenkomst in de Domus Medica, was dat voor het bestuur van de KNMG een goede gelegenheid om het 'Domus Overleg' van de historische gremia binnen de KNMG-federatie te vragen om de hoofdmomenten en hoofdpersonen uit de geschiedenis van de Nederlandse geneeskunde in beeld te brengen.
Een canon met vensters die uitzicht bieden op de historische momenten en personen, leek ons daarvoor de beste vorm.
Het resultaat van dit initiatief mag ik u hierbij aanbieden.

Prof. dr. A.C. Nieuwenhuijzen Kruseman - Voorzitter KNMG

NBD|Biblion recensie

Sinds de verschijning van de historische canon van Nederland in 2006 ('entoen.nu') zijn er vele varianten verschenen; iedere stad of streek heeft inmiddels zijn eigen canon en er is er ook een van het recht, van de maritieme en waterstaatsgeschiedenis etc. Sinds eind 2009 heeft ook de geneeskunde zijn eigen canon. In vijfitg miniaturen geven beide auteurs (hoogleraren in de medische geschiedenis aan vier universiteiten) een overzicht vanaf het meisje van Yde uit de eerste eeuw tot het begin van de biomoleculaire geneeskunde in 1982. Bekende namen zoals Boerhaave, Aletta Jacobs, Kolff (uitvinder van de kunstnier) en Mathijsen (van het gipsverband), maar ook de typisch Nederlandse zaken als de thuisbevalling en het eerste euthanasieproces zijn opgenomen. Er is relatief veel aandacht voor de achttiende eeuw. Deze canon werd op initiatief van de KNMG met medewerking van historische secties van vele subverenigingen opgesteld. Een leuk en lezenswaardig overzicht waarop zoals bij alle canons kritiek op de keuzes mogelijk is. Maar: een goede start voor verdere discussie. Met afbeeldingen in kleur en zwart-wit en een literatuuropgave. M.A.M. Bomhof, neuroloog-psychiater (NBD|Biblion recensie)

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur Frank Huisman
Co-auteur M.J. van Lieburg
Uitgever Reed business
ISBN 9789035231504
ISBN10 9035231503
Bindwijze Paperback
Productsoort boek
Categorie Geneeskunde algemeen
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum december 2009
Aantal pagina's 120
Formaat 218 x 215 x 14 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: Canon van de geneeskunde in Nederland Met lit. opg.

Lezers van dit boek bestelden ook