Cultura animi

Cultura animi, J.S.L.A.W.B. Roes
een pleidooi voor veredeling van de ziel
Auteur: J.S.L.A.W.B. Roes
Reeks: Annalen van het Thijmgenootschap (Vereniging tot het Bevorderen van de Beoefening der Wetenschap onder de Katholieken in Nederland, waarbij aangesloten de Vereniging voor Thomistische Wijsbegeerte)
Valkhof Pers - Paperback - juni 2010

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Thuisbezorgen
3 tot 5 werkdagen
Afhalen in winkel
2 tot 4 werkdagen

Omschrijving Cultura animi

Kunnen wij onszelf geestelijk verheffen, zoals de Baron van Münchhausen zichzelf lijfelijk uit het moeras verhief? Kunnen wij onze geest zó vormen, dat wij de geestelijke adeldom verwerven? In dit essay komen deze vragen aan de orde en houdt Sebastiaan Roes een hartstochtelijk pleidooi voor de cultura animi. Aan de hand van dit aan Cicero ontleende begrip neemt de auteur ons mee op zijn zoektocht naar de veredeling van de ziel en de vorming van de geest.

NBD|Biblion recensie

Zo dierbaar als het op Cicero teruggaande beschavingsideaal van veredeling van de geest/ziel lang in bepaalde kringen is geweest, zelfs zodanig dat het de status verwierf van een norm, zo vreemd lijkt het ons geworden. In dit essay worden in hoofdlijnen de geschiedenis en structuur van dit ideaal nader beschouwd als uitgangspunt voor een pleidooi voor actualisering ervan. Daarbij wordt aangeknoopt bij de baron van Münchhausen als metafoor: de mens die zich aan zijn eigen haren uit het moeras trekt. Daar zit ook wel een beetje de crux: wij beschouwen de mens niet vooral als een wezen dat in een moeras aan het verzinken is, noch de onderhoudende avonturen van de baron als een erg betrouwbaar voorbeeld, zelfs niet in overdrachtelijke zin. De krachtlijnen in het ideaal worden helder en zeker niet al te zwaarwichtig uitgetekend. Maar vooral de reeds bekeerden zullen het pleidooi onderschrijven. Maar om de dynamiek in onze cultuur te begrijpen wordt hier wel een aspect besproken, dat daarin een inspirerende rol heeft gespeeld. dr. P.A.A.H.M. v. Gennip (NBD|Biblion recensie)

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur J.S.L.A.W.B. Roes
Reeks Annalen van het Thijmgenootschap (Vereniging tot het Bevorderen van de Beoefening der Wetenschap onder de Katholieken in Nederland, waarbij aangesloten de Vereniging voor Thomistische Wijsbegeerte)
Uitgever Valkhof Pers
ISBN 9789056253325
ISBN10 9056253328
Bindwijze Paperback
Productsoort boek
Categorie Cultuurfilosofie
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum juni 2010
Aantal pagina's 86
Formaat 205 x 121 x 9 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: Cultura animi Met lit. opg., reg.

Lezers van dit boek bestelden ook

Meer van deze auteur