Darwin ...off the record, Peter J. Bowler

Darwin ...off the record

Peter J. Bowler - Meer boeken van deze auteur

oktober 2011 160 pagina's meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: Darwin ...off the record (zoals op de achterkaft)

De Engelse natuuronderzoeker, bioloog en geoloog Charles Darwin is een van de beroemdste en meest omstreden wetenschappers aller tijden, zijn theorieën hebben ons begrip van de mensheid gevormd en plaveiden de weg door de moderne genetica. In zijn boek On the Origin of Species presenteert Darwin een theorie die nog steeds controverse oproept: alle levende wezens hebben zich door natuurlijke oorzaken ontwikkeld uit al bestaande types. Het leven is een nooit eindigende survival of the fittest, waarbij alleen degenen die zich het best aanpassen aan lokale omstandigheden, kunnen overleven en zich voortplanten. In Darwin... off the record verandert een ontspannen gesprek met Darwin in een opwindend wetenschappelijk avontuur wanneer we horen over zijn ontdekkingen op onder meer de Galapagos-eilanden. De geloofwaardige gesprekken openbaren de menselijke dimensie van het verhaal achter de evolutietheorie. Darwin... off the record schept niet alleen een levendig beeld van een man van ongebruikelijke intelligentie en uitzonderlijke inzichten, maar moedigt de lezer daarnaast aan om zijn werk met een frisse en verrijkte blik te aanschouwen.

NBD|Biblion recensie

Dit originele boekje bevat fictieve interviews met Charles Darwin ('Goedemorgen meneer Darwin, hoe maakt u het?'). Alle belangrijke dingen rond Darwin en zijn evolutietheorie komen aan bod, zoals zijn levensloop en de inhoud van zijn theorie. Dit alles is beknopt, maar volledig opgeschreven in een zeer leesbare stijl. De directe ik-vorm van Darwins antwoorden helpt mee de tekst begrijpelijk te maken. Af en toe gebruikt de schrijver ook milde humor, waarbij hij de veronderstelde belevingswereld van Darwin niet vergeet ('Tja, als je het schip flinkt heen en weer schudt dan moet je voor lief nemen dat er mensen in paniek raken'). Daarmee is dit boek geschikt voor mensen die graag meer willen weten over de evolutietheorie en de bedenker ervan, maar moeite hebben met het lezen van langdradige en overmatig gedetailleerde epistels. Met een inleiding van Richard Dawkins, titels voor verder onderzoek en een register. Pocket, kleine druk.
Dr. ir. P.C. Luttikhuizen (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Peter J. Bowler
Uitgever
BBNC Uitgevers
ISBN
9789045312309
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Historische biografieën
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
oktober 2011
Aantal pagina's
160
Formaat
180 x 120 x 14 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Darwin ...off the record Vert. van: Darwin ...off the record. - Duncain Baird, 2010. - (Q&A). - Met lit. opg., reg.

Bruna prijs: 12,50