De arbeider

De arbeider, Ernst Jünger
heerschappij en gestalte
Auteur: Ernst Jünger
Aspekt B.V., Uitgeverij - Paperback - oktober 2008

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Thuisbezorgen
Op werkdagen voor 16.00 uur besteld, morgen in huis
Afhalen in winkel
2 tot 4 werkdagen

Omschrijving De arbeider

Dit belangrijke boek van de beroemde schrijver Ernst Jünger verscheen in 1932. Twee ideologieën reikten toen naar de wereldmacht; het fascisme en het bolsjewisme. Hitler staat vlak voor zijn grote doorbraak en Stalin voert dodelijke campagnes tegen zijn tegenstanders. Het lijkt een andere wereld te worden waarbij de arbeider in een steeds technischere wereld en een geplande maatschappij, een centrale rol inneemt. Ernst Jünger beschrijft in dit visionaire boek de toekomst en de heersende rol van de arbeider.

In deze indrukwekkende maar tegelijkertijd ook gevaarlijke mystiek van de arbeid ontstaat een gehele nieuwe politieke, sociale en maatschappelijke ordening. De Arbeider als 'Herrschaft und Gestalt'. Het boek werd ten onrechte door beide opkomende politieke kampen geannexeerd, want Jünger behoorde tot geen enkele partij. Jünger was de autonome schrijver, die beroemd geworden was door zijn beschrijvingen van de oorlog van 1914-1918. Vanuit die ervaring bekeek hij de zich om hem heen veranderende wereld. In een geslepen, metalen taal en in een stijl waarin de zinnen je overrompelen en meeslepen, schreef Jünger dit klassieke boek.

Het boek wordt ingeleid door vertaler en Jünger-kenner Michiel Heijdra en vertaler Hans Verboven en is van een nawoord voorzien door Vincent Blok, van wiens hand eerder bij Aspekt verscheen: Rondom de vloedlijn, Filosofie en kunst in het machinale tijdperk, Een confrontatie tussen Heidegger en Jünger.

NBD|Biblion recensie

Dit boek verscheen voor het eerst in het Duitsland van 1932 en bestaat uit twee delen. In het eerste deel beschrijft Jünger hoe men de arbeider in die tijd probeerde te begrijpen en hoe Jüngers aanzet daarvan verschilt. Het begrip 'gestalte' is daarbij essentieel en de toepassing daarvan op de arbeider. In het tweede deel kiest Jünger een aantal terreinen waarin hij de opkomst van de gestalte van de arbeider al meent waar te nemen, zoals in de aard van de oorlogvoering in de Eerste Wereldoorlog, de uiterlijke kenmerken van het nieuwe type mens, de veranderende omgang met techniek, de nieuwe vormen van kunst, kunstbeschouwing en media, en tenslotte in de economische sturing van de maatschappij door het arbeidsplan van een arbeidsdemocratie. Het boek is voorzien van een uitgebreide inleiding en nawoord door de vertalers, en bevat ook essays van Jünger, waarin hij nader op zijn boek ingaat. Gezien zijn specialistische karakter zal het boek slechts voor een beperkte groep lezers interessant zijn. Peter de Boer (NBD|Biblion recensie)

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur Ernst Jünger
Uitgever Aspekt B.V., Uitgeverij
ISBN 9789059117761
ISBN10 905911776X
Bindwijze Paperback
Productsoort boek
Categorie Non-fictie boeken
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum oktober 2008
Aantal pagina's 346
Formaat 235 x 155 x 32 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: De arbeider Vert. van: Der Arbeiter. - Hamburg : Hanseatische Verlagsanstalt, 1932 en: Minima Maxima. - 1964.

Lezers van dit boek bestelden ook

  • Mijn zoektocht in Libanon, Arthur Blok

    Mijn zoektocht in Libanon Arthur Blok

    Van een kale hotelkamer met kakkerlakken naar een gezellige familielunch op... 17,95

  • De Hofstadgroep, Emerson Vermaat

    De Hofstadgroep Emerson Vermaat

    Het gist en roert zich in de grote steden van Europa. Terwijl Parijs brandt... 13,95

  • Nederland beter, René Lancee

    Nederland beter René Lancee

    In Nederland Beter legt Ren Lancee, die eerder de nachtmerrie was van het N... 17,95

Meer van deze auteur

  • Luitenant Sturm, Ernst Jünger

    Luitenant Sturm Ernst Jünger

    Ernst Jüngers autobiografische novelle Luitenant Sturm verscheen in... 16,50