De BV Bruinsma, Hendrik Jan Korterink

De BV Bruinsma

Hendrik Jan Korterink - Meer boeken van deze auteur

mei 2011 270 pagina's meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: De BV Bruinsma (zoals op de achterkaft)

In een actueel overzicht reconstrueert Hendrik Jan Korterink een belangrijke periode in de Nederlandse criminele geschiedenis: de jaren tussen de moord op bendeleider Klaas Bruinsma (1991) en de moord op vastgoedmagnaat Willem Endstra (2005).
Korterink beschrijft hoe bendeleider Bruinsma zijn drugshandel weet uit te bouwen tot een internationaal misdaadsyndicaat: de Bruinsma-groep. Na zijn liquidatie ontbrandt tussen de verschillende leden een felle strijd om de macht. Tegelijkertijd tracht de politie - via de zogenaamde Delta-methode - de onderwereld te infiltreren. Tevergeefs. Stukje bij beetje vermengt de overmoedig geworden onderwereld zich via witwasserij met de bovenwereld.

Korterink schreef een actueel overzicht aan de hand van een aantal hoofdfiguren uit die periode. Hij ontdekte daarbij veel onbekende en weggemoffelde informatie. Korterink sprak o.a. met Yenis (Bruinsma's Colombiaanse minnares), Etienne Urka, de familie Bruinsma, Thea Moear, Charles Geerts, John Engelsma, Geurt Roos en Mink Kok.
Hendrik Jan Korterink weet een grote hoeveelheid criminele puzzelstukken op hun plaats te laten vallen. De BV Bruinsma is 'true crime to op het bot!'

NBD|Biblion recensie

Klaas Bruinsma werd twintig jaar geleden (op 27 juni 1991) doodgeschoten. In 'De BV Bruinsma' schetst de schrijver in vaak anekdotische stukjes hoe het zijn vrienden, bekenden en tegenstanders sinds die tijd is vergaan. Allerlei bekende figuren uit het criminele circuit, zoals Sam Klepper, Etienne U., Thea Moear en de recent onder de ogen van de politie vermoorde Stanley Hillis passeren de revue en hebben of de schrijver over zichzelf en hun relatie met Bruinsma verteld of worden er door anderen bijgehaald. Het boek heeft een hoog van-horen-zeggen-gehalte en de schrijver voegt er, zoals hij zelf meermalen zegt, een aantal broodje-aap-verhalen aan toe. Interessant? Wellicht voor degene die zich altijd al in de hoofdstedelijke liquidaties heeft verdiept en het naadje van de kous wil weten. Maar grote onthullingen moet men niet verwachten. Voor anderen is het een brij van namen met (vaak ontkende) dwarsverbanden en kortstondige criminele vriendschappen en veronderstellingen die weinig indruk maakt.
G.P. Schuring (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Hendrik Jan Korterink heeft één zin gewijd aan Steve Brown en zelfs die heeft hij moeten rectificeren. Tot zover het waarheidsgehalte van het betreffende boek.
Zie : http://stevenbrownsblog.wordpress.com/2011/11/18/steve-brown-krijgt-rectificatie-bv-bruinsma%E2%80%8F/

Eén van die boeken die er in slaagt om op een leuke en spannende wijze een stukje gerechtelijke geschiedenis te brengen, en wel degelijk een crimineel fenomeen te beschrijven dat met enige afstand niet enkel getekend is door de hitte van de strijd, maar op een globale en coherente benadering mag rekenen... In dit geval gaan we op zoek naar de waarheid en de impact van Bruinsma, een belangrijke figuur in de criminele wereld in Nederland, en die werd vermoord in de jaren ’90. Maar zijn dood was niet het einde van het verhaal van deze Godfather, en we kunnen dit stap voor stap volgen in deze reportage dat gelezen kan worden als een faction, een thriller, en waar je wel degelijk eens een andere benadering krijgt van de criminele wereld, en de manier waarop de zaakjes daar worden geregeld. Want het is werkelijk een zeer merkwaardig verhaal, waar je kan zien hoe de misdadigers, sommigen dan toch, op een heel ‘knappe’ wijze weten een imperium op te bouwen, en eigenlijk een heel acceptabele omgeving weten te vormen die wel totaal clean kan lijken, maar achter het decor wel degelijk een criminele organisatie blijft. De structuren, de verhoudingen, de invloed, alles wordt bekeken, doorheen de bevindingen en de getuigenissen van mensen die er werden bij betrokken, en die aantonen hoe machtig deze organisaties wel kunnen worden. De bestrijding van zo’n organisaties is dan ook niet van de poes, en dit kunnen we terugvinden in de hoofdstukken die dit thema in het bijzonder behandelen. In korte en duidelijke hoofdstukken krijgen we stap voor stap de ontmanteling van dit gehele systeem, de figuren en de structuur van een imperium dat niet beter dan de BV Bruinsma kan nemen als naam... Een bedrijvigheid uit de criminele sfeer, op z’n best ontrafeld...

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Hendrik Jan Korterink
Uitgever
Just Publishers
ISBN
9789089751546
ISBN10
9089751548
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Thriller
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
mei 2011
Aantal pagina's
270
Formaat
216 x 136 x 24 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: De BV Bruinsma Met lit. opg., reg.

Bruna prijs: 18,95