De gave van dyslexie, Ronald D. Davis

De gave van dyslexie

Ronald D. Davis - Meer boeken van deze auteur

november 2011 meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: De gave van dyslexie (zoals op de achterkaft)

Veel van 's werelds succesvolste mensen danken dat succes aan dezelfde gave die hen verhindert goed uit een boek te kunnen leren.
Dit is de stelling van auteur Ron Davis. Zoals zovele dyslectici werd ook hij gezien als een dommerdje thuis en als achterlijk op school. Uiteindelijk werd hij een geslaagd ingenieur, zakenman en beeldhouwer.
Op zijn 38e ontdekte hij een manier om een heel boek in slechts een paar uur tijd te lezen. Dit was de inspiratie voor zijn methode, die duizenden mensen al heeft geholpen om gewoon te kunnen lezen, schrijven en studeren. Een doorbraak in de behandeling van dyslectici.

NBD|Biblion recensie

In deze tweede herziene en bijgewerkte versie van zijn boek beschrijft Ronald Davis vanuit zijn ervaring als dyslect diverse mogelijkheden om problemen bij lezen en schrijven aan te pakken. Deze door hem zelf ontwikkelde aanpak, de Davis-procedure en de Symbol Mastery-methode, werkt vanuit de mogelijkheden voor de dyslect op lees- en schrijfgebied, in plaats vanuit de onmogelijkheden. Daarom ook de titel 'De gave van dyslexie'. De kennis vanuit de ervaringsdeskundigheid van de schrijver en de keuze om een groter lettertype te gebruiken maken dat dit een goed leesbaar boek is, voornamelijk voor lezers zonder voorkennis en deskundigheid. Er wordt bij de beschrijving van de theorie over dyslexie en de aanpak van deze methode geen directe relaties gelegd met wetenschappelijke onderzoeken en wetenschappelijk onderbouwde literatuur. Met een inleiding geschreven door Jan des Bouvrie, zelf dyslectisch. Met een lijst van aanbevolen boeken en websites, een verklarende woordenlijst, een register en tot slot enkele adressen.
Joke Bakker (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Ronald D. Davis
Uitgever
Elmar B.V., Uitgeverij
ISBN
9789038921280
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Onderwijskunde
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
november 2011
Formaat
219 x 139 x 22 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: De gave van dyslexie Vert. van: The gift of dyslexia. - Cop. 2010. - Oorspr. uitg.: Burlingame, California : Ability Workshop Press, cop. 1994. - Uitg. met medew. van de Stichting Davis Dyslexia Association Nederland. - 1e dr. Nederlandse uitg.: 1995. - Met index, lit. opg.

Bruna prijs: 17,95