De hand van Fatima, Ildefonso Falcones

De hand van Fatima

Ildefonso Falcones - Meer boeken van deze auteur

juni 2011 943 pagina's meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: De hand van Fatima (zoals op de achterkaft)

De jonge Hernando is een van de rebellen die in 1568 in de Alpujarras, een berggebied in het zuiden van Spanje, in opstand komen. Zoals zovelen heeft ook hij genoeg van de vernederingen van zijn volk, de morisken. Hun strijd is echter gedoemd te mislukken. Ze worden verslagen en uit het geplunderde gebied verdreven. Hernando vestigt zich nu in Córdoba en wil niets liever dan eerherstel voor zijn volk, een verlangen waarvoor hij grote risico's moet nemen. Intussen dingt hij naar de hand van Fatima, een mooie jonge vrouw met donkere, amandelvormige ogen.

NBD|Biblion recensie

Deze roman voert ons mee naar de Alpujarras, een ontoegankelijk berggebied in Zuid-Spanje waar moslims in 1568 in opstand komen tegen de mensonwaardige behandeling. We volgen de strijd op de voet via Hernando, een christen-moslim, met de blauwe ogen van zijn biologische vader (een priester). De Spaanse auteur (1958) is advocaat; hij werd in 2006 vanuit het niets beroemd met 'La catedral del mar' ('De kathedraal van de zee'), de bestseller van 2007. In 2009 verscheen dit boek. Het is een omvangrijk werk dat een vergeten zwarte bladzijde uit de Spaanse geschiedenis tot leven wekt en je bij de keel grijpt. Niet alleen vanwege de bloedstollende passages, maar ook door de sympathieke hoofdpersoon die strijdt voor zijn liefde Fátima en vanwege zijn pogingen na de nederlaag een vreedzaam bestaan op te bouwen. De vertaling leest soepel. Door zijn opzet bruikbaar voor liefhebbers van passie in een historische setting. Doet denken aan recent werk van Ch. Lloréns en J. Molist. Kleine druk.
Drs. Michael A. Vissers M.Ed. (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Ildefonso Falcones
Uitgever
Sijthoff
ISBN
9789021805535
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Vertaalde literatuur
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
juni 2011
Aantal pagina's
943
Formaat
210 x 134 x 48 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: De hand van Fatima Vert. van: La mano de Fátima. - Barcelona : Grijalbo, 2009. - 1e dr. Nederlandse uitg.: 2010.

Bruna prijs: 14,95