De kunst van het geluk

De kunst van het geluk, Nagdban bstan dzin rgyamtsho
Auteur: Nagdban bstan dzin rgyamtsho
Boekerij - Paperback - juli 2010
Ook beschikbaar als: eBook 12,99

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Thuisbezorgen
Op werkdagen voor 16.00 uur besteld, morgen in huis
Afhalen in winkel
2 tot 4 werkdagen

Omschrijving De kunst van het geluk

Iedereen is op zoek naar geluk, maar niet iedereen vindt het. De Dalai Lama laat zien dat geluk binnen ieders handbereik ligt. Het is een houding die je aanneemt tegenover anderen en tegenover jezelf. Een houding die draait om openheid en herkenning. Inzien dat een ander, net als jij zelf, een mens is, is de eerste stap naar innerlijke vrede. Uitgaande van meer dan 2500 jaar boeddhistische kennis en helder inzicht maakt de Dalai Lama duidelijk hoe we onzekerheid, woede en moedeloosheid kunnen overwinnen. Deze bestseller laat ons de zin van het leven ontdekken. 

NBD|Biblion recensie

"Ieder mens wil gelukkig zijn en niemand wil lijden", dat is het uitgangspunt van de Dalai Lama voor dit boek. In samenspraak met Howard Cutler, een psychiater, wordt verder uitgewerkt wat geluk is en welke methoden er zijn om het te verkrijgen. De belangrijkste constatering is dat het vooral onze staat van geest is die bepaalt of we ons gelukkig voelen of niet. We moeten de geest dus leren kennen om vervolgens de heilzame factoren erin, zoals vriendelijkheid en mededogen, te vergroten en de negatieve factoren, zoals haat en hebzucht, te stoppen. Onderwerpen als eenzaamheid, relaties en intimiteit, lijden en de zin ervan, omgaan met woede, haat en angst komen uitgebreid aan de orde. De manier waarop de diverse onderwerpen aan bod komen, is uitermate plezierig vormgegeven. Cutler stelt zich op als een enigszins kritische westerling die o.a. in interviews met de Dalai Lama deze gespreksonderwerpen aan de orde stelt. De Dalai Lama wordt vervolgens uitgebreid aan het woord gelaten waarna Cutler bespreekt welke Westerse onderzoeken deze beweringen staven. De informatie is waardevol en voor iedereen te begrijpen en direct toe te passen. De leesbaarheid is optimaal. Bevat enkele voetnoten. Kleine letter. Redactie (NBD|Biblion recensie)

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur Nagdban bstan dzin rgyamtsho
Co-auteur Howard Cutler
Uitgever Boekerij
ISBN 9789022555316
ISBN10 9022555313
Bindwijze Paperback
Productsoort boek
Categorie Spiritualiteit
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum juli 2010
Aantal pagina's 303
Formaat 215 x 139 x 27 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: De kunst van het geluk Vert. van: The art of happiness. - Updated ed. - London : Hodder Mobius, 2009. - Oorspr. uitg.: 1998. - Jubileumeditie. - Oorspr. titel: De kunst van het geluk : een zoektocht. - 's-Gravenhage : BZZTôH, 1999. - Met lit. opg.

Lezers van dit boek bestelden ook

Meer van deze auteur