De vertrouweling, Hélène Grémillon

De vertrouweling

Hélène Grémillon - Meer boeken van deze auteur

juni 2011 254 pagina's meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: De vertrouweling (zoals op de achterkaft)

Vlak na haar moeders overlijden ontvangt Camille brieven van een onbekende afzender, waarin haar een verhaal wordt toevertrouwd dat terugvoert naar het begin van de Tweede Wereldoorlog.

NBD|Biblion recensie

In 1975 krijgt een 35-jarige vrouw, redactrice bij een uitgeverij, na de dood van haar moeder wonderlijke brieven zonder afzender toegestuurd. Het blijkt de geschiedenis van haar moeder te zijn die geheimen onthult rondom haar eigen geboorte aan het begin van de Tweede Wereldoorlog. De woelige jaren in Parijs vlak voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog vormen een goed gedocumenteerd decor voor een zeer romantisch, met gevoel voor spanning gebracht verhaal vol onverwachte wendingen en verrassende ontknopingen. Het geheel is vlot leesbaar. Debuut van een schrijfster (1978) die ook historica en journaliste is. Kleine druk.
Drs. M. Bartelink-van Geene (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

De roman De vertrouweling van de Franse schrijfster Hélène Grémillon vond ik prachtig.
Het is een mooi geschreven ontroerend, en soms verbijsterend verhaal over een jonge vrouw die na het overlijden van haar Moeder een opmerkelijke brief ontvangt.
Toen ik begon te lezen in De vertrouweling kon ik net als Camille niet wachten op de volgende brief die mij meer zou vertellen over het raadselachtige leven van Annie. Wie was zij?
De vertrouweling heeft indruk op mij gemaakt door de verrassende ontwikkelingen en door de manier waarop het verhaal verteld wordt.
Hélène Grémillon heeft gevoelens van vertrouwen, jaloezie, verlangen, liefde, wraak en wanhoop goed en vol van emotie omschreven.
Het dramatische leven van Annie kent hoogtepunten rond de periode van de Tweede Wereldoorlog. Dit tijdsbeeld zorgt voor een toegevoegde waarde aan het toch al opvallende debuut van de Franse schrijfster Hélène Grémillon.

De vertrouweling gaat over een vrouw die na het overlijden van haar moeder een brief krijgt van een onbekende afzender. Vanaf dan speelt er zich door de brieven een verhaal af in WOII. Annie, een jong meisje besluit draagmoeder te worden voor een vrouw, Madame M, die zelf geen kinderen kan krijgen. De eerste helft van het boek zie je het verhaal door de ogen van Annie en lees je over haar gevoelens en verlangens. Dan wisselt het perspectief naar dat van Madame M en krijg je haar vreselijke gedachten en emoties mee. Doordat je beide vrouwen van binnenuit leert kennen, moet je wel partij kiezen. En pas aan het einde als je beide verhalen kent begrijp je deze vrouwen en valt alles op zijn plek.

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Hélène Grémillon
Uitgever
Cargo
ISBN
9789023463702
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Vertaalde literatuur
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
juni 2011
Aantal pagina's
254
Formaat
215 x 136 x 26 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: De vertrouweling Vert. van: Le confident. - Paris : Plon, 2010. - Met lit. opg.

Bruna prijs: 18,90