Samenvatting: De Vliegenvanger (zoals op de achterkaft)
Tijdelijk € 4,95 korting op het boek De vliegenvanger!
Gebruik tijdens het bestelproces de volgende kortingscoupon: vliegenvanger en ontvang € 4,95 korting.
Deze coupon is geldig van 9 april t/m 21 april 2012.
'Houd God voor ogen en je gulp gesloten.' Met dit advies wordt de Limburgse Peter naar het seminarie gestuurd. Tevergeefs. Het meeslepende verhaal van een student die een intieme relatie heeft met een meisje en tegelijkertijd verliefd is op een jongen. Voor deze 'dubbele fout' wordt hij verbannen uit het klooster waar hij zijn opleiding volgt. Deze roman is geïnspireerd op een waargebeurd verhaal.
NBD|Biblion recensie
Peter Wanders gaat als jongeman in 1933 naar het seminarie, maar wordt er weggestuurd vanwege seksuele betrekkingen met een medestudent. Ondanks zijn liefde voor deze Andreas en voor zijn buurmeisje Loes trekt hij de wereld in om op vele plaatsen en in vele gedaanten zijn erotisch stempel te drukken. In Italië neemt hij de naam kardinaal Ravelli aan en bemint rijke vrouwen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog redt hij het vege lijf door vliegen te vangen in het kantoor van de kampcommandant. Deze roman van uitgeverij TVFelderhof is uitgebracht met veel publiciteit. Mystificatie door geheimhouding van de schrijver (mogelijkerwijs Rik Felderhof) en het afbeelden van een getikt verslag achterin, zijn daar onderdeel van. Wat een boeiend levensverhaal had kunnen worden, blijft helaas steken in oppervlakkigheid. Het erotische geheel is overgoten met een religieus sausje. Het verhaal is taalkundig verzorgd geschreven, maar mist de nuances die nodig zijn om verschillende tijden en verschillende plaatsen ter wereld tot hun recht te laten komen. Leest vlot en zal dus zeker lezers aan zich binden. Normale druk en ruime marges.
Roelie Prins-Meijer (NBD|Biblion recensie)
Beoordelingen
07-07-2011
Begrijp alle ophef op het internet nog niet helemaal rond dit boek, maar geloof dat het boek half september uitkomt in Nederland.
Nu al zeer goed te volgen op: http://www.facebook.com/vliegenvanger
en via twitter zijn ze ook actief op:http://twitter.com/devliegenvanger
Ben zeer benieuwd!
09-07-2011
De coming soon site van dit boek alleen al is briljant! www.devliegenvanger.nl Je kunt er een sneak preview ontvangen, zien hoelang het nog duurt voor het uitkomt en de sfeer die gecreeerd wordt is ook top! Volgens mij nog nooit gedaan bij boeken... Veebelovend!
16-07-2011
Ik ben zeer benieuwd naar dit boek, het lijkt me erg spannend! de site ziet er goed uit, het lijkt me een heel uniek verhaal maar nog even wachten dus tot september!!
29-08-2011
Het mysterieuze trekt me erg aan! Deze ga ik zeker bestellen!
14-09-2011
Als het boek De vliegenvanger is gelezen vraag ik mij af: Wat is er waar en wat is er door de fantasie van de schrijver Ravelli ontstaan.
Feit is wel dat De vliegenvanger gebaseerd is op de dagboeknotities van de monnik en kluizenaar Peter Linders.
De vliegenvanger is de Geschiedenis van Peter Waanders.
Geboren in het Roomse Limburg is hij na een schaamteloos voorval in een Seminarie vertrokken voor langdurige omzwervingen door Europa.
Wat volgt is een zeer vermakelijke levensverhaal want wat een avonturen, wat een verwikkelingen tussen mannen en vrouwen, wat een erotische beschrijvingen, wat een leuke herkenbare locaties en leefomstandigheden, wat een manier van schrijven om de huidige actuele feiten rondom kindermisbruik binnen de Katholieke Kerk, geloofsovertuiging en succesvolle informatie om winstgevende bedrijven te realiseren te vermengen met een leefwijze van vóór de Tweede Wereldoorlog.
Terwijl de levensloop van Peter Waanders voor de periode
van de Tweede wereldoorlog vooral frivool en vol van zwoele escapades was is dat na 1944 anders. Hij liet zich nog enkele jaren onderhouden door de welgestelde
Sophia, kreeg van haar de naam Ravelli maar kon de sporen van de verschrikkingen van de oorlog niet uitwissen.
Later ontmoet hij Madame Louise de Bonville.
Aan haar verteld hij over de vreselijke oorlogsjaren, de ontberingen en de tragische ontmoeting op het station in Luik. Nog vele jaren later, als de nachtmerries van zijn verleden ondraagbaar zijn geworden, zijn het enkele zinnen
die aan Peter worden gericht die de enorme dramatische gevolgen van oorlog samenvatten. Ze hebben mij ontroerd!
De lotgevallen van Peter Waanders die vaak met muziek worden omlijst zijn vol van liefde, weemoed en heimwee,
vriendschap ,eenzaamheid ,list en bedrog.
Zijn opmerkelijke en turbulente levenswandel is verbazingwekkend en heeft mij bijzonder geamuseerd.
Ik heb van De Vliegenvanger genoten en ervaren als een onderhoudende, indrukwekkende en opwindende roman.
18-10-2011
t boek begint mooi....maar door de vele belevenissen van Peter(de vliegenvanger) wordt het eigenlijk een ophoping van verschiilende aparte verhalen ..zit je ergens net middenin..ga je weer op naar zn volgende belevenis.Het viel mij tegen;k had meer van dit boek verwacht
06-11-2011
Ook ik heb het boek net uit, maar vind het geen aanrader. Het is een vermakelijk verhaaltje, wat naar mijn zin op momenten te licht en te makkelijk is geschreven. Met feiten alleen kun je geen boek schrijven, het fictieve verhaal eromheen is vaak te toevallig en te makkelijk. Veel losse onderwerpjes die niet één geheel vormen maar een aaneenschakeling van verhalen.
Al met al wordt er te hoog van de toren geblazen over dit boek van Rik Felderhof /Ravelli.
09-02-2012
Wat een ophef over een boek vol losse flodders c.q. verhalen. Zeker geen aanrader. Stukken uit het boek lijken meer verzinsels dan op waarheid te berusten.
Ik heb er geen binding mee.
10-02-2012
Super mooi boek. Ik werd helemaal meegezogen in het verhaal. Heb het al aan een paar mensen cadeau gedaan en tot nu toe was iedereen enthousiast. Aanraderrr!
18-02-2012
Wat een geweldig boek, ik kon het gewoon niet wegleggen, heb het in één ruk uitgelezen. Ik beveel het iedereen aan, en krijg louter positieve reacties.
21-10-2012
“In het begin dacht ik van ja, dat is wel wat en leest lekker weg maar was er al gauw klaar mee. Vond het oppervlakkig en ongeloofwaardig. Niet mijn boek.”