Dus ik ben

Dus ik ben, Stine Jensen
Auteur: Stine Jensen
Bezige Bij, De - Paperback - maart 2010
Ook beschikbaar als: Paperback 10,00  |  eBook 7,95
* * * *

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Helaas niet
leverbaar
U kunt contact opnemen met uw Bruna winkel
om te vragen of zij nog voorraad hebben
Bruna prijs: 16,90

Omschrijving Dus ik ben

We gaan er als vanzelfsprekend van uit dat ieder van ons een identiteit heeft, maar als ons gevraagd wordt wie we dan wel zijn, weten we het opeens niet meer zo zeker. We noemen onze naam, maar wat zegt die eigenlijk? We vertellen ons beroep, maar is dat wel relevant? We beginnen over onze afkomst, maar doet die er nog wel toe? Onze identiteit lijkt te bestaan, maar vervluchtigt in een wereld waarin iedereen een digitale nickname heeft, een jobhopper is of een wereldburger wil zijn. Niet voor niets breken we ons het hoofd over wie of wat 'de Nederlander' is. In Dus ik ben stellen Stine Jensen en Rob Wijnberg daarom de vraag: hoe definiëren mensen zichzelf eigenlijk? Zijn we onze opvattingen? Onze gevoelens? Of de groep waartoe we behoren? En hoezeer wordt ons zelfbeeld bepaald door de stortvloed van beelden om ons heen? Even opgewekt als nauwkeurig brengen de auteurs onze hedendaagse zoektocht naar identiteit in kaart, en voeren deze terug op wat de grote denkers uit de geschiedenis erover gezegd hebben. Want wie we zijn, blijkt niet alleen een prangend actuele kwestie, maar een vraag die ons al eeuwenlang bezighoudt.

NBD|Biblion recensie

Het thema identiteit staat prominent op de publieke agenda van de huidige multiculturele samenleving. Hoe definiëren we identiteit en welk aspect wordt dan centraal gesteld, zo vragen de auteurs zich af. Gaat het om het oude cartesiaanse adagium: ik denk, dus ik ben, of gaat het primair om emotie: ik voel, dus ik ben? Maar zijn gevoelens wel altijd authentiek? Gevoelens kun je immers veinzen. Veel mensen wijzen op hun beroep bij het bepalen van hun identiteit. Anderen op hun afkomst of verleden, of op de partner bij wie of de groep waartoe ze horen, hoewel dat laatste steeds minder belangrijk wordt in de geïndividualiseerde en geseculariseerde maatschappij. Ook kun je via je consumptiepatroon demonstreren wie je bent, door met - opvallende - aankopen en bezittingen je 'stijl' en status tot uitdrukking te brengen. Dat kan ook via het uiterlijk, dat kan laten zien wie je bent en tot welke groep je behoort en als je er goed uitziet, krijg je meer erkenning en zelfvertrouwen. Alle aspecten overziend, concluderen de schrijvers dat een pragmatische houding tegenover maatschappelijke en persoonlijke (identiteits)problemen de beste is. Wat de mens nodig heeft, is niet zekerheid, maar de moed om te kiezen: ik durf te kiezen, dus ik ben. L.G. Jansma (NBD|Biblion recensie)

Wat andere klanten van dit boek vinden

* * * *

Een eigentijdse benadering van een onderwerp waarover al (te) veel boeken verschenen zijn. Zeer toegankelijk en niet zonder humor geschreven.

De voorbeelden maken dit boek leesbaar. Alleen de droge stof over filosofen doet me niet zoveel. Voor mij zit dat er toch te veel in. Ik had liever meer voorbeelden gehad. Het boek werd aangeraden bij Paul de Leeuw en leek me ontzettend boeiend. Vooral dus door de voorbeelden die ze daar gaven. Helaas valt het toch een beetje tegen.

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur Stine Jensen
Co-auteur Rob Wijnberg
Uitgever Bezige Bij, De
ISBN 9789023450313
ISBN10 9023450310
Bindwijze Paperback
Productsoort boek
Categorie Filosofie
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum maart 2010
Aantal pagina's 237
Formaat 200 x 124 x 16 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: Dus ik ben

Lezers van dit boek bestelden ook

Meer van deze auteur