Samenvatting: Eclips (zoals op de achterkaft)
Seattle wordt geplaagd door een serie mysterieuze moorden. Vampier Victoria zint nog steeds op wraak. Ze lijkt niet te stoppen. Bella is in groot gevaar. Daarnaast kampt Bella met een levensgroot dilemma. Ze moet kiezen tussen haar liefde voor Edward en haar vriendschap met Jacob. Door deze beslissing dreigt de eeuwenlange strijd tussen vampiers en weerwolven weer op te laaien. Na haar eindexamen staat ze voor nóg een keuze, de belangrijkste in haar leven: die voor het leven, of voor de dood.
NBD|Biblion recensie
Na 'Twilight' en 'Nieuwe maan' het derde deel in een serie rond Bella Swan en de vampierenfamilie de Cullens. In ieder deel leren we de personages beter kennen en zien we hen groeien en hun problemen overwinnen. Bella (ik-figuur), verliefd op vampier Edward Cullens, is nog slechts een paar stappen verwijderd van het vampierschap, maar kampt met het dilemma dat ze haar familie zal moeten opgeven om onsterfelijk te worden. Ook is ze bang dat het haar niet zal lukken een 'vegetarische vampier' te zijn, maar dat de drang naar mensenbloed haar uiteindelijk te sterk zal worden. Enkele nieuwe vampiers in Seattle die verantwoordelijk zijn voor een groot aantal moorden in de stad, laten haar nog meer twijfelen. Vlotgeschreven vanuit het perspectief van heldin Bella. Inmiddels ook verfilmd. Paperback, kleine druk. Vanaf ca. 14 jaar.
Redactie (NBD|Biblion recensie)
Beoordelingen
ik kan echt niet wachten tot dat ik hem heb!!!!
de eerste 2 boeken waren geweldig.
ik heb ze alle 2 in een ruk uit gelezen.
ik ben ontzettend benieuwt wat er gaat gebeuren in eclips.
heb de engels versie al gelezen.
wil het boek graag in het nederlands lezen.
nartturlijk ga ik het boek bij de bruna
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ik kan bijna niet wachten totdat ik het boek heb!!!!
Ik heb hem al voorbesteld bij de Bruna, dus nu nog ff wachten totdat ik het boek mag gaan ophalen....
I love the Twilight Saga!!!!
ik heb de oeken nog niet gelezen maar wel de film gezien, en die was al goed, zodra ik met mijn huidige boek klar ben, ga ik aan deze serie beginnen, ben al heel benieuwd ernaar, boeken zijn toch beter dan de films.
en ik heb al gezien dat er nog een virde en laaste deel is uitgekomen, zodra deze in nederland verschijnt ga ik hem bij bruna kopen.
Eclips is een prachtig boek, dat gaat over liefde en vriendschap, ook een van de belangrijkste dingen in het echte leven. Bella moet kiezen tussen haar liefde voor Edward (de vampier) , en haar vriendschap met Jacob (de weerwolf) Omdat deze twee "soorten" niet met elkaar kunnen opschieten moet ze kiezen. Haar twijfels zijn prachtig omschreven, en je kunt je er ook echt in inleven.
En alsof dat nog niet genoeg is, zint vampier Victoria wraak.. Op Bella! Ondanks de spanning, zit er ook humor in. Wat ik ook zo mooi vind, is wat Edward allemaal voor Bella doet. Hij koopt een motor; Bella heeft er ook een, en dan kunnen ze samen rijden. Hij koopt voor Alice een gele porsche turbo, zodat zij bij Bella blijft, als hij weg moet voor te jagen op dieren. En voor als zij komt slapen, koopt hij een kingsize bed, zodat ze niet op de bank, of grond hoeft te liggen. Hij doet alles om te zorgen dat zij veilig is. Al brengt hij zichzelf in gevaar. Zo hoort ware liefde ook, en hoe dit word beschreven in het boek, is prachtig! En meeslepend, een echte aanrader!
OMG!!! Ik heb Eclips net gelezen en het is echt een super mooi boek. De verhoudingen tussen Bella, Edward en Jacob worden extra uitgelicht. Ik vind het einde niet zo bevredigend, je verwacht dat er nog iets komt ofzo....
Helaas zag ik toen ik hem uit had dat Breaking Dawn pas voorjaar 2010 in het Nederlands uitkomt:S Waarom moet dat zolang duren:(
de twilight saga is inderdaad geweldig ik was op vakantie in malta heb echt alle delen in het engels incl de laatse breaking dawn het verhaal is ontzettend goed inmekaar de spanning en liefde springt er echt vanaf
ecipls is echt heel mooi boek en een hele goeie op volger van TWILIGHT en NIEUWE MAAN . Ik heb eclipse echt in drie of vier dagen gelezen en steeds over nieuw ik kon er echt geen genoeg van krijgen .
Deel drie van de serie waar ik nóóit aan begonnen zou zijn als de recensies mij niet hadden overtuigd van het tegendeel. "Vampieren en weerwolven? Bespottelijk" dacht ik.... En oh, wat had ik het verkeerd! Meyer weet het verhaal zo mooi neer te zetten dat het wel móet boeien, je voelt je net als Bella verscheurd tussen de liefde voor Edward en die voor Jacob. In dit deel komt er een klein beetje vertrouwen tussen de aartsvijanden doordat ze gezamenlijk het gevecht aangaan tegen de gevaarlijke groep vampieren die het op Bella hebben voorzien. Beide groepen hebben hetzelfde doel: Bella beschermen. En dit prachtige staaltje échte vriendschap zorgt voor een aarzelend bondgenootschap tussen de (goede) vampieren en de weerwolven. Schitterend! Het boek ontroert, is spannend, beschrijft vriendschap en liefde op een manier die de lezer vanzelf meesleurt in het verhaal. Zodra deel 4 uitkomt lig ik voor de boekhandel!
GE-WEL-DIG boek. Ik ben zelf een enorme twilight saga fan, maar ook voor de niet-fans is dit een dikke aanrader. het verhaal is afwisselend, niet te lang dradig en de actie is heel goed verdeeld. En bovendien is het een pageturner, ik heb 'm binnen een week uitgelezen!
Twilight en Nieuwe maan waren al geweldig, maar Eclips heeft me overdonderd. Eclips is een prachtig, en overwelmend verhaal met ongelovelijk veel spanning. Dit boek is een zekere aanrader, een 472-bladzijde lang Liefdes-fantasyverhaal. Twilight heb ik laats voor de derde keer gelezen, maar eclips blijft het winnen, het is duidelijk het beste boek van de saga tot nu toe. Vooral de ontknoping op het eind. Ik kan niet wachten tot morgenrood! Ik geef mijn complimenten aan Stephenie meyer, die dit boek zo geloofbaar heeft geschreven, dat gedurende tijd je dit boek aan het lezen bent, je bijna gaat beloven dat je Bella bent. Ik heb Eclips binnen drie dagen uitgelezen, geen aanrader. ik zal zeggen: doe er zo lang mogelijk over, dan heb je er het meest plezier mee. De eerste keer dat ik het las zijn er stukken geweest dat ik met mijn mond open van verbazing opentrok. Dit is een aanrader, voor iedereen die van fantasy houd. Dat is wel noodzakelijk, want het is wel zware fantasy. Ikzelf ben daar fan van;P Dit boek word trouwens ook verfilmd, hartstikke leuk!
Het is een fantastisch boek,heb alle boeken van de Twilight Saga al gelezen inclusief Breaking Dawn in het engels.
Als je eenmaal begint te lezen kan je niet meer stoppen.
Ga dit boek halen voor mijn zusjes verjaardag ik kreeg met mijn verjaardag van haar(en mijn broer) Breaking Dawn dus dat is wel zo eerlijk dan hoef ik alleen nog maar de boeken Twilight en New moon agja ik kan ze ook gewoon nog een keer halen bij de bieb..XD
Net besteld en morgen als het goed is binnen !! Kan bijna echt niet wachten!
Echt een fantastisch boek, je kunt je zo goed inleven in Bella en haar verdriet, en haar strijd om door te gaan.
Ik had het boek geleend maar ga het zeker kopen!!!!!!!!!!!
Waarschijnlijk krijg ik hem met kerstavond en dan ga ik hem zeker in één dag uit lezen. Hte eerste en tweede deel vond ik heel goed geschreven hoewel ik die periode dat Bella zonder Edward is wat minder vond. Maar ik zit met groot ongeduld te wachten op het derde deel.
ik vind dit het mooiste boek dat ik tot nu toe heb gelezen. ik ben 1 week bezig geweest met het boek !
ik ben echt een hele grote fan van twilight!! Toen ik de boeken had gezien had ik er gelijk een gekocht. had hem in anderhalve dag uit. ik wou hem nu al voor de derde keer lezen. de boek THE TWILIGHT SAGA-NEW MOON! ik krijg binnen kort ook een hele grote poster op mijn kamer van twilight! De film is ook geweldig! Voor mijn verjaardag had ik alleen maar boekenbonnen gevraagd. en je kan me niet afhouden van dit soort boeken. het lijkt net dat je er zelf ook in speeld als je leest. Mijn vriendinnen vinden het ook zo leuk. ik hoop dat de vierde snel aan komt want ik sta te popelen op mijn tenen!!!!
DIT vin ik het leukte (jacob is super zielig) toen ik m uit had moest ik bijna huilen:'( TWILIGHT LOVER X--Xo-X
Ik vind dit een geweldig deel van het boek.
Bella komt steeds dichterbij de verandering van mens naar vampier en is daar ook heel blij om.
Ze gaat steeds meer met Jacob om, maar krijgt ook ruzie met hem.
Uteindelijk gaan ze zoenen en dat vind ik het leukste deel van het boek.
Bella staat voor de keuze, Edward of Jacob.
Uiteindelijk verloven Edward en Bella zich en zijn ze klaar om te trouwen.
Maar de blijdschap is niet voor lange duur.
Victoria is weer terug en niet voor niets.
Ze is op zoek naar Bella.
Wat hen te wachten staat, komt in het volgende deel.
Ik vind dit echt geweldige boeken maar toen edward weg was vond ik het wel minder worden, met vampieren erbij ist veel leuker!
Dit is zo'n serie die je niet maar 1 keer kunt lezen maar zeker 3,4,of 5 keer en dan wil je nog steeds meeeeeerrrr.....
Dit 3e deel heeft duidelijk de "WAUW" factor.
Ook deze was weer heel spannend en meeslepend tot het einde. MEER MEER MEER........
Superleuk boek! Bella wordt steeds meer Bella!
Ik vind hoofdstuk 20 bijvoorbeeld echt geweldig! Dat is zo'n superromantisch hoofdstuk. En om een voorbeeld te geven van Bella-wordt-meer-Bella :P: ergens in het boek (weet niet meer wanneer) gaat ze vechten met een paar magneetjes op de koelkast. Ze forceert ze om in de goede richting te gaan liggen of zoiets.
En dat was weer een pagina verspilt.
Maar zo superdroog en typisch Bella, echt waar!!
En nog zo'n droog stuk (ik lees de serie btw in het Engels, dus dat is uit het Engels): Bella slaat Jacob in het gezicht, omdat hij haar net heeft gezoend en dan zegt ze zo heel droog: (ff een gesprekje gekopieerd:D)
"Ow!! Ow!!" I screamed, frantical hopping up and down in agony while I clutched my hand to my chest. It was broken, I could feel it.
Jacob stared at me in shock. "Are you all right?"
"No, dammit! You broke my hand!"
"Bella, you broke your hand. No stop dancing around and let me look at it."
"Don't touch me! I'm going home right now!"
Zoiets. Het is zoooo droog, maar zooo grappig!
Het enalaatste hoofdstuk was heel zielig vond ik. Ik heb Jake nooit gemogen (xD) maar nu mag ik hem wel een stuk meer. Hoofdstuk 26 is dat. Hij legt dan uit wat hij vindt en Bella wat zij wil. Definitief...
So freaking sad!
Maar ja, mijn lulpraatje zit er wel op denk ik :s
geweldig! Als ik dit boek lees, leef ik in een totaal andere wereld!
Eclipse is echt super!! Ik ben echt helemaal verslaaft.
Dit keer zit Victoria achter Bella aan. Om wraak te nemen omdat Edward haar partner heeft vermoord wil zij zijn partner vermoorden. Ze maakt een nieuwelingen leger en valt de Cullens aan. Gelukkig krijgen de Cullens hulp van Jacob en de andere weerwolfen. Uiteindelijk verslaan ze ze allemaal. Alleen Jacob is ernstig gewond, maar hij geneest snel. Het gaat niet alleen over vechten ook moet Bella in dit deel haar keuze maken tussen Edward en Jacob.
Ik ben echt verslaafd, de combinatie van spanning en romantiek maakt het echt een boek dat je niet kunt weg leggen als je eenmaal begonnen bent. Ik heb alle delen gekocht. In dit deel moet Bella kiezen tussen Edward en Jacob en komt er een groot gevecht tussen de Cullens(en Bella) en de weerwolven tegen Victoria en haar leger vampiers.
Ondanks het eerste boek "Twilight" dat ik redelijk goed vond, en "Nieuwe maan" dat de vaart er al in minderde is dit echt een slap boek vergeleken tot. Ik ben altijd vast beraden alle boeken uit te lezen maar hier kwam ik maar tot de helft. Het was in Twilight nog te doen, en het gejammer van Bella in Nieuwe maan ook. Maar het is echt verschrikkelijk dat er 3 pagina's nodig zijn om te omschrijven hoe Edward met zijn ogen knippert. Nee, totaal niet mijn smaak! Een dik min punt, wat er toe geleid heeft dat ik de serie dus ook niet door gekomen ben! Helaas.
(Mijn excuses voor de plaatsing onder het andere boek. Foutje!)