Een melodie van de wind, E. de Leeuw

Een melodie van de wind

E. de Leeuw - Meer boeken van deze auteur

augustus 2011 343 pagina's meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: Een melodie van de wind (zoals op de achterkaft)

De schrijver van dit boek is al vanaf zijn vroegste jeugd een liefhebber van de natuur. Naast zijn werk als technisch tekenaar/projectleider legde hij een warme belangstelling voor onder andere weidevogels en vogelbescherming aan de dag. Hij is werkzaam voor SOVON 'Broedvogels in Nederland' en verleende zijn medewerking aan de 1e en 2e broedvogelatlas. Tevens houdt hij zich sinds jaar en dag bezig met nestkastprojecten, fungeert hij als gids tijdens excursies in en rond Oranjewoud en organiseert hij met grote regelmaat dialezingen. Gedurende 25 jaar schreef hij zijn natuurbelevenissen op. Op veler verzoek zijn ze deze stukken nu gebundeld. De uiterst leesbare en informatieve verhalen zijn geïllustreerd met foto's en vele kleine pentekeningen van de hand van de schrijver zelf.

NBD|Biblion recensie

In honderd verhalen beschrijft de auteur zijn natuurbelevenissen van de afgelopen vijfentwintig jaar in de omgeving van Heerenveen. Het boek is verdeeld in 'winter en voorjaar' en 'zomer en herfst'. Auteur is natuurgids; hij is actief (geweest) voor o.a. Sovon (broedvogeltelling), weidevogelbescherming en nestkastprojecten. Op bijna elke pagina staat een leuke, kleine pentekening in zwart-wit of kleurenfotootje met landschap, bloem of vogel. Levendige beschrijvingen van alledaagse vogeltaferelen, een enkele keer ook over andere dieren, taferelen zoals die overal kunnen voorkomen. En passant leert de lezer ook veel over o.a. het uiterlijk van de vogels, nestkenmerken of eierkleur. De auteur laat het bijzondere van de dagelijkse dingen zien, waar je volgens hem wél de tijd voor moet nemen. Hij is bezorgd over het verdwijnen van soorten in de loop der jaren als gevolg van het handelen van de mensen: schaalvergroting, geen rommelige hoekjes meer in de tuin. De vlot geschreven verhalen in dit eenvoudig vormgegeven boek stralen het motto van de schrijver uit: 'een dag niet naar buiten kunnen, is een verloren dag'. Met kaartje van de omgeving en literatuuropgave.
Lisette Eindhoven (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Ik heb het gelezen en het is een boek waarin de omgeving Oranjewoud prachtig omschreven wordt met verhalen over vogels, vlinders en bloemen. Het is een boek om af en toe eens even op te pakken en heerlijk weg te dromen in de natuur. Ook een boek om mee te nemen en Oranjewoud zelf te ontdekken. Een boek voor jong en oud die van natuur houden.

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
E. de Leeuw
Uitgever
Elikser B.V. Uitgeverij
ISBN
9789089543172
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Natuurgidsen
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
augustus 2011
Aantal pagina's
343
Formaat
212 x 146 x 24 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Een melodie van de wind Met lit. opg.

Bruna prijs: 19,95