Gegoten reisgenoten, Joost Heutink

Gegoten reisgenoten

Joost Heutink - Meer boeken van deze auteur

november 2011 158 pagina's meer info

Gebonden

  • Op voorraad

Samenvatting: Gegoten reisgenoten (zoals op de achterkaft)

Russische metaalikonen uit de collectie Jeckel. De meeste kunstliefhebbers zullen bij ikonen vooral denken aan de talloze beschilderde panelen met afbeeldingen van Christus, de christelijke feesten, de Moeder Gods en de vele heiligen. De Russische ikonenkunst heeft echter ook een bijzonder rijke traditie van gegoten metalen ikonen. Vanwege hun bescheiden afmetingen en het robuuste materiaal waren deze ikonen uitermate geschikt voor persoonlijke devotie onderweg, op het werk, tijdens veldtochten of ter opluistering van de houten huis ikonen.

NBD|Biblion recensie

Het Ikonenmuseum te Kampen laat een groot aantal metalen reisikonen zien uit de Collectie Jeckel, een Duitse verzamelaar van de grootste particuliere collectie buiten Rusland. Dit gebeurt in een tentoonstelling* samen met enkele bekende ikonen uit eigen bezit van het museum. Ter gelegenheid hiervan is dit boek verschenen, dat een thematische behandeling van deze Russische 'metaalikonen' bevat. Ze zijn meestal van brons, klein en gemakkelijk mee te nemen op reis. Het boek begint met een inleiding en een kort historisch overzicht over deze vorm van volkskunst. Vervolgens wordt ingegaan op unieke en bijzondere verschijningsvormen in de Russische kunst van 'metaalikonen', de afbeeldingen van Christus, Triniteit en Aartsengelen, de feestdagen, heiligen als Elia, Daniƫl, Johannes de Doper, Joris de Drakendoder e.a. en ten slotte Maria als moeder Gods. Sommige tekstbijdragen zijn van de hand van Stefan Jeckel zelf. Ruim 150 kleurenafbeeldingen (met aparte bijschriften) illustreren de beschrijvende tekst van dit mooi verzorgde boek, dat besluit met een bronnenlijst.
Dr. J. Kroes (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Joost Heutink
Co-auteur
Stefan Jeckel
Uitgever
Kok
ISBN
9789043508520
Bindwijze
Gebonden
Productsoort
boek
Categorie
Iconologie
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
november 2011
Aantal pagina's
158
Formaat
235 x 233 x 18 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Gegoten reisgenoten Uitg. bij de gelijknamige expositie, gehouden in het Ikonenmuseum Kampen, 3 november 2011-31 maart 2012. - Met lit. opg.

Bruna prijs: 19,95