Het Fit met voeding kookboek
Gert E. Schuitemaker - Meer boeken van deze auteur
november 2010 158 pagina's meer info
Paperback
- Niet op voorraad
Samenvatting: Het Fit met voeding kookboek (zoals op de achterkaft)
Het Fit met Voeding kookboek is het resultaat van een jarenlange samenwerking tussen apotheker dr. Gert Schuitemaker en voedingstechnoloog Jac van Dongen. De eerste bracht begin jaren tachtig de orthomoleculaire geneeskunde naar Nederland. Een tak van sport waarin voedingsstoffen centraal staan. Later promoveerde Schuitemaker op het thema risicofactoren voor hart- en vaatziekten. Hij is al jarenlang hoofdredacteur van de tijdschriften ORTHO en Fit met Voeding.
Jac van Dongen is sinds jaar en dag auteur van de rubriek 'Ortho Cuisine' in Fit met Voeding en redacteur van ORTHO. Hij werkte tientallen jaren in de voedingsindustrie. Daarnaast is koken bijna een halve eeuw een persoonlijke interesse. Deze belangstelling is nauw verbonden met de chemie, zijn kernvak. Door de jaren heen zag Van Dongen hoe koken zich ontwikkelde tot een wetenschap. Zélf weet hij een ding zeker: 'lekker' is belangrijk, maar dit geldt in gelijke mate voor de gezondheidswaarde van een gerecht.
In dit kookboek nemen de auteurs u mee door de winter, lente, zomer en herfst. Elk seizoen opent met een algemene inleiding, door Gert Schuitemaker. Daarna volgen recepten van Jac van Dongen, en zijn persoonlijke ervaringen bij de bereiding ervan. Bij alle gerechten gaan
gezond én lekker hand in hand, waarbij biologisch en producten direct van het land de voorkeur genieten. De recepten worden omgeven door handige weetjes, verzameld door Schuitemaker. Met het doel fit te worden én te blijven.
NBD|Biblion recensie
Een kookboek geschreven door een apotheker en een voedingstechnoloog, beiden bekend door hun activiteiten op het gebied van orthomoleculaire geneeskunde. In deze niet-reguliere vorm van geneeskunde staan voedingstoffen, waaronder vitamines en mineralen, centraal. Het kookboek bevat ongeveer zeventig recepten die gerangschikt zijn per jaargetijde. De ingrediënten zijn uitgekozen om hun samenstelling: rijk aan vitamines, mineralen en andere voedingsstoffen. Naast het recept staan een kleurenfoto en een stukje tekst met informatie over de in het recept gebruikte ingrediënten. De lay-out van de recepten had overzichtelijker gekund en bovendien kun je het boek niet zonder hulpmiddel opengeklapt laten liggen. De recepten zijn eenvoudig en smakelijk, maar niet bijzonder. De informatieve teksten lezen minder prettig door de leuke, maar minder goed zichtbare letterkleur. Fijn is een index gesorteerd op ingrediënten: zowel de recepten als de informatie zijn goed terug te vinden. Tenslotte nog een receptenindex op seizoen. Doelgroep: mensen die volwaardig willen koken met groente van het seizoen en meer willen weten over voeding en gezondheid.
Ieneke Fonck (NBD|Biblion recensie)
Productinformatie
- Auteur
- Gert E. Schuitemaker
- Co-auteur
- Jac van Dongen
- Uitgever
- KunstMag
- ISBN
- 9789075979299
- ISBN10
- 9075979290
- Bindwijze
- Paperback
- Productsoort
- boek
- Categorie
- Basis kookboek
- Leeftijd
- Volwassenen
- Verschijningsdatum
- november 2010
- Aantal pagina's
- 158
- Formaat
- 274 x 184 x 19 mm.
- Taal
- Nederlands
- Annotatie
- Rugtitel: Het Fit met voeding kookboek Uitg. in samenw. met Ortho Communications & Science. - Met index.