Het lot van de familie Meijer

Het lot van de familie Meijer, Charles Lewinsky
Auteur: Charles Lewinsky
Signatuur - Paperback - mei 2010
Ook beschikbaar als: eBook 14,99
* * * * *

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Thuisbezorgen
Op werkdagen voor 16.00 uur besteld, morgen in huis
Afhalen in winkel
2 tot 4 werkdagen

Omschrijving Het lot van de familie Meijer

Als op een nacht in 1871 een ver familielid aan de deur van de Meijers klopt, kan niemand vermoeden dat hun leven vanaf dat moment radicaal zal veranderen. Hun wereld in het dorp Endingen is op dat moment klein, maar nog intact. Dan duikt wervelwind Janki op, een ver familielid, al weet niemand er het fijne van. Een jaar later heeft hij een bruid - de aangenomen dochter annex dienstmeid Chanele, een vrouw die op vele momenten een beslissende rol gaat spelen in het leven van de Meijers - en een stoffenwinkel in Baden. Vijf generaties beslaat de geschiedenis van de Meijers, een geschiedenis vol liefdesgeluk en levensdroefenis, en vol strijd om succes en acceptatie. En steeds raakt de wereld een stukje meer uit zijn voegen.

NBD|Biblion recensie

De gerespecteerde veehandelaar Salomon Meijer en zijn vrouw Golde wonen in 1871 in een Zwitsers stadje met hun twee dochters. Als soldaat Jancki, een onbekend Frans familielid, in huis wordt opgenomen, komt voor het eerst de liefde in het zicht. Dit is het begin van een omvangrijke joodse familiegeschiedenis, waarin generatie na generatie tegen de maatschappelijke en vooral politieke achtergrond tot aan 1945 wordt neergezet. De Zwitserse schrijver Charles Lewinsky heeft een prachtige, levensechte roman geschreven, die de lezer achter elkaar zou willen uitlezen, zij het dat de omvang dit belet. Hij heeft een bijzonder groot en veelzijdig oeuvre op zijn naam staan: van (kinder)boeken, poëzie, satire, filmscripts, tot draaiboeken voor o.m. krimi's voor ZDF, ARD en SRF. Hij is een groot verteller en heeft zich zeer goed verdiept in de joodse levensstijl door de decennia heen. Aan het eind van het uitstekend vertaalde boek zijn een uitgebreide verklarende woordenlijst van Jiddische begrippen en een stamboom opgenomen. Bestseller. Paperback; kleine druk. Drs. Fieke Nugteren (NBD|Biblion recensie)

Wat andere klanten van dit boek vinden

* * * * *

Geweldig boek. Meer dan 600 bladzijden is te veel om in een keer te lezen, maar ik kon het bijna niet weg leggen.
Geeft op boeiende wijze een weergave over 5 generaties binnen een joodse familie. Met zowel joodse tradities, hoe dit over de generaties veranderd. Als de achtergrond van alle politieke gebeurtenissen. Daarbij ook leuk om allerlei Zwitserse plaatsen voorbij te zien komen.
Behalve mooi om te lezen ook nog leerzaam. Zeker een aanrader voor de vakantie!

Het lot van de familie Meyer van Charles Lewinsky beschrijft vijf generaties van de familie Meyer. Het boek is levensecht geschreven en ik vond het vaak heel erg grappig. Het begint bij veehandelaar Salomon Meyer en zijn vrouw Golde. Salomon heeft 2 dochters Mimi en Chanele die geadopteerd is door Salomon en zijn vrouw. Op een avond duikt er en verre neef op, terug van het front Janki. Een aantal jaren later trouwt Janki met Chanele en zij zijn de hoofdpersonen in dit boek. De uitgewerkte familielijnen zitten goed in elkaar, het boek blijft boeien tot de laatste pagina. Lewinsky is een groot verteller en ik ga zeker zijn nieuwe boek ook lezen. Opvallend is ook hoe de natuurlijk overgang van generatie op generatie is beschreven en hoe de wereld langzamerhand verandert. De uitgebreide beschrijving van de Joodse cultuur door de jaren heen is daarnaast ook nog boeiend om kennis van te nemen. Zeker doordat er een verklarende woordenlijst in het boek is opgenomen.

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur Charles Lewinsky
Uitgever Signatuur
ISBN 9789056723606
ISBN10 905672360X
Bindwijze Paperback
Productsoort boek
Categorie Vertaalde literatuur
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum mei 2010
Aantal pagina's 667
Formaat 235 x 155 x 60 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: Het lot van de familie Meijer Vert. van: Melnitz. - München [etc.] : Nagel & Kimche, 2006. - 1e dr. Nederlandse uitg.: 2007.

Lezers van dit boek bestelden ook

Meer van deze auteur