Hooijkaas  / 1874-2008, Titia Hooijkaas-van Leeuwen

Hooijkaas / 1874-2008

Titia Hooijkaas-van Leeuwen - Meer boeken van deze auteur

februari 2011 127 pagina's meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: Hooijkaas / 1874-2008 (zoals op de achterkaft)

De Schoonhovensche Zilverfabriek H. Hooijkaas was bekend om haar zilveren gebruiksvoorwerpen en gelegenheidsstukken. Vanaf de 20e eeuw werden ook verzilverde producten gemaakt. De fabriek had bovendien opmerkelijke specialiteiten, zoals modellen van schepen, vliegtuigen en fabrieksgebouwen. Gedenkborden en ambtsketens behoorden ook tot het werkterrein. De meeste mensen zullen Hooijkaas echter kennen van haar theelepels en roomstellen. Vooral voor het geschenkenspaarysteem van de firma Douwe Egberts werd veel geproduceerd. Hierdoor zijn de producten van Hooijkaas nog steeds in talloze Nederlandse huishoudens te vinden. De historie van het familiebedrijf, de technische vernieuwingen, de ontwerpers en de opeenvolgende decoratieve stijlen die werden toegepast, het komt allemaal aan bod in dit rijkelijk geïllustreerde boek. Voor velen een feest der herkenning wie heeft er niet iets van in huis?

NBD|Biblion recensie

Na een inleiding en voorwoord wordt tot in detail de geschiedenis van de Schoonhovensche Zilverfabriek H. Hooijkaas besproken. Herbert Hooijkaas vestigde zich in 1874 als zelfstandig goud- en zilversmit en dit werd al gauw een familiebedrijf. De werkplaats groeide uit tot fabriek die in 2008 ophield te bestaan. In het hoofdstuk 'Produkt en ontwerp' wordt de collectie besproken waaronder ook het modern antiek en retrozilver. De fabriek is ook heel bekend geworden door de samenwerking met Douwe Egberts. Bovendien werd gelegenheidszilver vervaardigd zoals molens, schepen, borden, dozen en ambtsketens. De tekst wordt afgewisseld met zeer veel groot formaat zwart-witfoto's. Tot slot een literatuuropgave van een pagina en een register met afbeeldingen van de acht gebruikte meestertekens. Dit boek toont de ins en outs van een wereldwijd bekende firma en laat de stijlkenmerken zien van meer dan een eeuw. Het zal voor zowel de zilververzamelaar als de historicus op dit gebied van belang zijn.
J.F. Hubee (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Titia Hooijkaas-van Leeuwen
Uitgever
WBOOKS
ISBN
9789040077715
ISBN10
9040077711
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Toegepaste kunst
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
februari 2011
Aantal pagina's
127
Formaat
280 x 232 x 11 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Hooijkaas / 1874-2008 Uitg. ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling, in het Nederlands Zilvermuseum Schoonhoven, 27 februari-6 juni 2011. - Met lit. opg., reg.

Bruna prijs: 27,95