Informatiekunde voor de propedeuse
A.S. de Hoog - Meer boeken van deze auteur
april 2007 X,188 pagina's meer info
Paperback
- Op voorraad
Samenvatting: Informatiekunde voor de propedeuse (zoals op de achterkaft)
De onderwerpen worden vanuit het gezichtspunt van de student behandeld. Eerst de pc, vervolgens de software die nodig is om met de pc te werken, daarna het beheer. De pc kan in een netwerk staan en communiceren met andere systemen (ten behoeve van internet en e-business). Vervolgens komen bestanden en databases aan de orde. Tot slot volgen de wat abstractere hoofdstukken over systemen, informatie en het ontwikkelen van informatiesystemen. Elk hoofdstuk kent een vaste opbouw: leerdoelen, de leerstof, opdrachten, voorbeelden en vragen. De antwoorden op de vragen zijn in het boek opgenomen, zodat de studenten zelf kunnen toetsen of zij de leerstof beheersen. Informatiekunde voor de propedeuse is voortgekomen uit en getoetst in een jarenlange lespraktijk van de auteurs.
NBD|Biblion recensie
Basiskennis over computers, computergebruik, netwerken, databases en informatiesystemen gericht op studenten in het hbo. Elk van de dertien hoofdstukken begint met de leerdoelen, daarna volgt uitleg, spaarzaam voorzien van illustraties. Elk hoofdstuk eindigt met vragen en een opdracht. De antwoorden op de vragen zijn achterin het boek opgenomen. Het boek wemelt van de fouten (ADSL ondergebracht bij het telefoonnetwerk), vergissingen (digitaal wordt verward met binair) en ongelukkige formuleringen (de kwaliteit van een printer hangt af van het gebruikte papier). Het lijkt of de schrijvers zelf niet goed begrijpen wat ze willen uitleggen. Iemand die niet weet wat Open Source-software is, zal het na de uitleg in dit boek nog steeds niet begrijpen. De trefwoordenindex schiet ernstig te kort; wel behandeld maar niet in de index staan bijvoorbeeld: analoog, overspraak, bandbreedte, kbps en modem. Dat dit boek een 10e druk heeft gehaald, komt niet doordat het zo'n goed boek is, maar doordat het is voorgeschreven op de hogeschool waar de auteurs lesgeven.
Andree Hollander (NBD|Biblion recensie)
Productinformatie
- Auteur
- A.S. de Hoog
- Co-auteur
- D.J. Schenk / Peter Sijm
- Uitgever
- Academic Service
- ISBN
- 9789039525418
- Bindwijze
- Paperback
- Productsoort
- boek
- Categorie
- Informatiemanagement en analyse
- Leeftijd
- Volwassenen
- Verschijningsdatum
- april 2007
- Aantal pagina's
- X,188
- Formaat
- 240 x 170 x 18 mm.
- Taal
- Nederlands
- Annotatie
- Rugtitel: Informatiekunde voor de propedeuse Oorspr. titel: Informatiekunde voor de propaedeuse. - Deventer : Kluwer Bedrijfswetenschappen, 1995. - Met index.
Bruna prijs: 39,95
- Thuisbezorgen ca. 10 werkdagen
- Afhalen & betalen ca. 14 werkdagen
- 14 dagen ruilgarantie in de winkel