| ontspanningsprogramma voor baisschoolkinderen | |
| Auteur: Janine Cornelis | |
| Reeks: Horizon | |
| Swp - Paperback - april 2010 | |
|
|
|
Beoordeel dit boek
| |
| Thuisbezorgen | |
| Afhalen in winkel | |
Omschrijving Mind Magic
In Nederland heeft bijna driekwart van de Nederlandse kinderen wel eens last van stressgevoelens en ervaart ongeveer een kwart van hen lichamelijke klachten waar geen medische oorzaak van bekend is. Mind Magic is een laagdrempelig ontspanningsprogramma dat zich richt op het verminderen van stressgevoelens en het verbeteren van de eigenwaarde onder basisschoolleerlingen. Met een combinatie van yogahoudingen, visualisaties en samenspel leren kinderen zich op een prettige manier te ontspannen. Mind Magic bestaat uit 5 losse sessie die elk gebaseerd zijn op een op zichzelf staande verhaallijn en bijpassende muziek om optimaal in te spelen op de belevingswereld van kinderen. Mind Magic is onderzocht onder leerlingen in het reguliere basisonderwijs. Het blijkt dat Mind Magic een grote afname bereikt in de ervaren stressgevoelens, de eigenwaarde enorm verbeterd en voor kinderen tevens erg leuk is om te doen.
Drs. Janine Cornelis is orthopedagoog, kinderyogadocente en tevens afgestudeerd in de belevingsmarketing. In haar eigen orthopedagogische praktijk combineert zij deze specialismen om sociaal-emotionele begeleiding aan kinderen en jongeren laagdrempelig en plezierig in te zetten. Dr. Francine Jellesma is werkzaam aan de Universiteit van Amsterdam. Zij is gepromoveerd op somatische klachten in de kindertijd en heeft veel ervaring met het onderzoeken van interventies om stressgevoelens bij kinderen tegen te gaan.
NBD|Biblion recensie
Een beschrijving van het toetsen van het programma Mind Magic voor normale basisschoolkinderen van acht tot dertien jaar. De bedoeling van het programma is een reductie van stressgevoelens en psychosomatische klachten. Gekeken wordt naar de persoonlijkheidskenmerken: verlegen en teruggetrokken (gedragsinhibitie) en druk en expressief (gedragsactivatie). Bij de eerste groep werkt het programma het beste. Vroegere onderzoeken worden beschreven. Op grond daarvan komt de nadruk meer te liggen op ontspanningstechnieken dan op gedragstechnieken. De gegevensverzameling is subjectief; het kind beantwoordt vragen. Er wordt niet gekeken naar wat de langeretermijneffecten zijn; er moet nog veel onderzocht worden. Nut en noodzaak van dergelijke programma's voor normale kinderen worden niet echt duidelijk. Met enkele tabellen, figuren en foto's in zwart-wit en een literatuuropgave. De schrijfsters zijn orthopedagoge respectievelijk werkzaam aan de Universiteit van Amsterdam. Drs. H.F. Peeters (NBD|Biblion recensie)
Schrijf zelf een beoordeling
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)
Productinformatie
| Auteur | Janine Cornelis |
|---|---|
| Co-auteur | Francine Jellesma |
| Reeks | Horizon |
| Uitgever | Swp |
| ISBN | 9789088501371 |
| ISBN10 | 9088501378 |
| Bindwijze | Paperback |
| Productsoort | boek |
| Categorie | Onderwijskunde |
| Leeftijd | Volwassenen |
| Verschijningsdatum | april 2010 |
| Aantal pagina's | 78 |
| Formaat | 240 x 170 x 9 mm. |
| Taal | Nederlands |
| Annotatie | Rugtitel: Mind Magic Met lit. opg. |
