Producttekenen en -documenteren, Arnoud Breedveld

Producttekenen en -documenteren

Arnoud Breedveld - Meer boeken van deze auteur

mei 2011 240 pagina's meer info

Paperback

  • Op voorraad

Samenvatting: Producttekenen en -documenteren (zoals op de achterkaft)

Met de komst van 3D-CAD-systemen in de productontwikkeling is ook het vak van de technische tekenaar veranderd. De technisch tekenaar maakt tegenwoordig behalve de 2D technische tekening ook steeds vaker in een vroeg stadium 3D modellen (solid models). De technische tekening wordt nu immers van het 3D-model afgeleid en niet vanuit een blanco tekenvel of -bestand opgezet. PRODUCTTEKENEN EN -DOCUMENTEREN - VAN 3D NAAR 2D behandelt het technisch tekenen vanuit dat perspectief. Aan de hand van praktijkvoorbeelden wordt uitgelegd welke keuzes gemaakt moeten worden bij het maken van een tekening vanuit een 3D-model en welke specifieke problemen zich daarbij voordoen.
Het boek bevat oefeningen die gebruik maken van 2D- of 3D-CAD-bestanden. Deze bestanden staan op de cd-rom bij dit boek, zowel in Amerikaanse als Europese projectie. De bestanden worden in neutraal formaat (DXF, IGES, STEP) meegeleverd en zijn daardoor met elk CAD-programma te gebruiken.

NBD|Biblion recensie

Werden technische tekeningen vroeger met de hand of in een 2D tekenprogramma getekend, tegenwoordig worden de meeste technische tekeningen direct afgeleid van het 3D CAD-model. Dit brengt andere vaardigheden met zich mee, welke in dit boek worden beschreven. Het begint met het opzetten van de tekening, de verschillende projectiemogelijkheden, lijnsoorten, lettertypen, arceringen, etc. Verder gaat het in op het juist bematen, zoals de plaatsing van de maten, weergeven van toleranties, ruwheden, stuknummers en stuklijsten. Dit alles wordt op een zeer overzichtelijke manier verteld, verduidelijkt met vele zwart-wittekeningen en voorbeelden. Tevens is een aantal oefeningen, waarvan de benodigde modellen via een website (vrij toegankelijk) zijn te downloaden in DXF formaat (2D) en STEP of IGES formaat (3D). Een onmisbaar boek voor wie zich bezighoudt met technische tekeningen, goed als studiemateriaal te gebruiken of als naslagwerk dankzij de uitgebreide index. In deze vierde druk is bij enkele onderwerpen aanvullende informatie opgenomen; daarnaast maakt men gebruik van een nieuwe case. De bijgeleverde cd-rom uit eerdere drukken is vervangen door de website.
Ir. Kirsten Bosscher (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Arnoud Breedveld
Uitgever
Academic Service
ISBN
9789039526293
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Techniek
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
mei 2011
Aantal pagina's
240
Formaat
281 x 210 x 17 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Producttekenen en -documenteren De op de achterflap genoemde cd-rom is vervangen door bestanden op internet: www.academicservice.nl/downloads. - 1e dr.: 2004. - Met index.

Bruna prijs: 46,50