Stoppen met roken in honderd bladzijden, Tom Coninx

Stoppen met roken in honderd bladzijden

Tom Coninx - Meer boeken van deze auteur

juni 2009 100 pagina's meer info

Paperback

  • Niet op voorraad

Samenvatting: Stoppen met roken in honderd bladzijden (zoals op de achterkaft)

Waarsom begin je überhaupt met roken? Hoe kwam Coninx er uiteindelijk toch toe de sigaret af te zweren? Hij won de strijd tegen de sigaret met de methode van Allen Carr en schrijft hierover op een amusante, vrolijke manier die jonge rokers ongetwijfeld zal intrigeren. Conionx wil met dit boek jou en je omgeving aansporen om te stoppen met roken. Want als jij stopt, stopt er ongetwijfeld ook iemand uit jouw omgeving.

NBD|Biblion recensie

De auteur, een Belgische sportjournalist, stopte zelf met roken na het toepassen van de methode van Allen Carr. In dit boekje probeert hij uit te leggen wat het verschil is tussen een niet-roker (ooit gestopt met roken) en een ex-roker (iemand die nog emotioneel afhankelijk is van zijn sigaret). Hij slaagt er goed in om dat verschil duidelijk te maken; ook worden allerlei vooroordelen en verkeerde ideeën over stoppen met roken onderuit gehaald middels haarscherpe redeneringen. De auteur vervalt regelmatig in herhaling van wat hij eerder soms in iets andere bewoordingen had geschreven, maar dat maakt de zaak wel duidelijk. Stoppen met roken betekent vijf dagen afzien en daarna wil je nooit meer een 'eerste' sigaret roken, want die smaakt dan ècht vies.
Drs. Alice Rusch (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Het blijft een discussie over gans de wereld, maar eigenlijk kan je er niet omheen, er is eigenlijk geen discussie mogelijk. Je kan niet ontkennen dat roken ongezond is… En de samenleving tussen de rokers en de niet-rokers lijkt alsmaar moeilijker en moeizamer te verlopen. Want roken is een schadelijke en ongezonde gewoonte, niet enkel voor de roker, maar ook voor zijn entourage. Artsen kunnen ons erop wijzen, wetenschappers kunnen ons ervan proberen te overtuigen met behulp van Amerikaanse onderzoeken - maar niets kan ons beter laten inzien dat roken door en door slecht is als de evocaties en bezweringen van bekende niet-rokende of met roken gestopte schrijvers. En hier krijgen we er zo eentje aan het werk, de bekende Tom Coninx die zelf afstand heeft genomen van deze kwalijke gewoonte. En hij brengt op een zeer ludieke, onderbouwde en interessante wijze de manier waarop je best kan stoppen met roken, doorheen een aantal oneliners, vooroordelen, stellingen die hij dan verder bespreekt en verdiept. En hij probeert zo de lezer te doen inzien dat je beter en gemakkelijk kan stoppen met roken. Nee, niet op een arrogante, onverdraagzame manier, maar op een onderbouwde wijze.  Materie genoeg om ons (proberen) te overtuigen om er mee te stoppen, en de manier waarop dit tot slagen kan leiden. Positief denken is alvast een eerste stap... Leitmotiv in de hele benadering : er is geen weg waar geen wil is... Maar dit is in meer situaties het geval. Interessant, onderhoudend boekje, met toch wel een duidelijke hulp om het doel van stoppen te bereiken. Maar ultiem zal het wel van jezelf afhangen. Op een zeer concrete wijze worden een aantal benaderingen gedaan over de daad van het roken, en wordt dit benaderd met gezond verstand. En dit boekje kan je enkel maar aanzetten om er op z’n minst eens over na te denken om het rookgedrag in overweging te nemen, en misschien ermee te stoppen.

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Tom Coninx
Uitgever
Houtekiet
ISBN
9789089240460
ISBN10
9089240462
Bindwijze
Paperback
Productsoort
boek
Categorie
Verslavingsvraagstukken
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
juni 2009
Aantal pagina's
100
Formaat
210 x 130 x 11 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Stoppen met roken in honderd bladzijden Titel op omslag: Stoppen met roken in 100 bladzijden.

Bruna prijs: 14,50