Twijfel
Esther de Blank - Meer boeken van deze auteur
mei 2011 219 pagina's meer info
Paperback
- Op voorraad
Samenvatting: Twijfel (zoals op de achterkaft)
Het is niet algemeen bekend, maar nog altijd varen vele tientallen zwaar geladen vrachtschepen vanaf Noord-Duitsland, Nederland en België via een imposant vaarwegenstelsel naar het Zuiden van Frankrijk. In Frankrijk verbinden meer dan honderd jaar oude kanalen de verschillende grote rivierdalen. Dit decor vormt nog altijd een belangrijke levensader voor de Franse economie. Maar soms is het ook een decor voor verdriet en moord.
Isabel Jansen, een schipperskind met een Franse moeder en een Nederlandse vader, werkt als rechercheur bij de Franse politie en krijgt door haar achtergrond meestal de onderzoeken toegewezen die verband houden met de binnenvaart. Dit keer wordt ze naar Condé gestuurd. Waar een Nederlands binnenschip verlaten is aangetroffen. Tijdens haar onderzoek komt Isabel een internationale smokkelroute over het water op het spoor, die haar uiteindelijk dwingt tot een achtervolging per helikopter langs de grote vaarwegen van Noord-Frankrijk en West-Vlaanderen!
NBD|Biblion recensie
Na 'Tunnelmoord'* zet de auteur opnieuw een roman op rond het personage Isabel Jansen, Franse rechercheur die in binnenscheepvaart gespecialiseerd is. Isabel is zelf een schippersdochter. Ze moet in Condé-sur-Marne de zaak oplossen van een spits (binnenschip) zonder bemanning die in een sluis ligt. Dat leidt tot een boel complicaties - waarvan Isabel er een aantal zelf veroorzaakt - en een ontknoping in een relatief eenvoudige plot. Het verhaal is vlotjes verteld vanuit alziend hij-perspectief. Treffende beknopte beschrijvingen kleuren de setting (binnenscheepvaart). De lezer vat sympathie op voor Isabel, die soms haar handen behoorlijk vol heeft aan zichzelf. Dat uit zich geregeld in nukkigheid, opvliegendheid en impulsieve handelingen, die soms tot hilarische en moeilijke situaties leiden, waarvan vooral haar collega's het slachtoffer zijn. Het verhaal raakt voorzichtigjes aan thema's als onverwerkt verdriet en lesbische relaties. Deze lichtgewichtthriller had wat spannender gekund, maar dankzij een dosis humor verschaft hij toch het nodige leesplezier. Kleine druk.
Patricia Moons (NBD|Biblion recensie)
Productinformatie
- Auteur
- Esther de Blank
- Uitgever
- Leeskamer, Uitgeverij De
- ISBN
- 9789086060269
- ISBN10
- 9086060269
- Bindwijze
- Paperback
- Productsoort
- boek
- Categorie
- Thriller
- Leeftijd
- Volwassenen
- Verschijningsdatum
- mei 2011
- Aantal pagina's
- 219
- Formaat
- 216 x 144 x 22 mm.
- Taal
- Nederlands
- Annotatie
- Rugtitel: Twijfel
Bruna prijs: 17,95
- Thuisbezorgen Op werkdagen voor 16.00 uur besteld, morgen in huis
- Afhalen & betalen 2 tot 4 werkdagen
- 14 dagen ruilgarantie in de winkel