Umbrië, in de voetsporen van Franciscus

Umbrië, in de voetsporen van Franciscus, Gerard Pieter Freeman
Auteur: Gerard Pieter Freeman
Reeks: Dominicus thema
Gottmer Uitgevers Groep bv - Paperback - maart 2010

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Thuisbezorgen
Op werkdagen voor 16.00 uur besteld, morgen in huis
Afhalen in winkel
2 tot 4 werkdagen

Omschrijving Umbrië, in de voetsporen van Franciscus

Dit is een reisgids voor mensen die ongewone paden zoeken en hun vakantie benutten om nieuwe inspiratie op te doen, bijvoorbeeld via oude pelgrimsroutes. Deze gids neemt u mee naar Umbrie, het land van Franciscus, de mystieke godzoeker en dierenvriend. Eerst wordt Assisi belicht, de stad waar hij geboren werd en waar nog zoveel aan hem herinnert. Daarna komen de plaatsen uit de omgeving aan bod waar Franciscus en zijn eerste broeders en zusters hun sporen hebben nagelaten. Bij iedere plaats kunt u naast de toeristische informatie ook inspirerende en soms merkwaardige verhalen lezen uit het leven van Franciscus.

NBD|Biblion recensie

Franciscus van Assisi (1182-1226) is een van de meest geliefde heiligen van Italië. Zijn leven, zijn leer en prediking en zijn geschriften zijn voor velen een bron van inspiratie geweest. Deze reisgids is bedoeld voor wie geïnteresseerd is in de sporen die zijn aanwezigheid in de streek waar hij leefde - Umbria - heeft achtergelaten. Dat heeft niet geleid tot een kritiekloze verering. De overgeleverde verhalen en legenden worden geëerbiedigd, maar wel kritisch bekeken op hun waarheidsgehalte. Het aantal franciscaanse sporen is groot: van Assisi waar de belangrijkste heiligdommen te vinden zijn tot onbekende plekjes waar hij zou hebben gebeden. Dat houdt ook in dat kunstwerken die in dit gebied te vinden zijn inhoudelijk en niet zozeer op de kunstwaarde worden bekeken. Wel worden namen genoemd: Giotto, Cimabue, Benozzo Gozzoli. Plattegronden, kaartjes, kleurenfoto's, register. Een betrouwbare, waardevolle gids. Kleine letter. Deze vierde druk is geactualiseerd. Redactie (NBD|Biblion recensie)

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur Gerard Pieter Freeman
Reeks Dominicus thema
Uitgever Gottmer Uitgevers Groep bv
ISBN 9789025745851
ISBN10 9025745857
Bindwijze Paperback
Productsoort boek
Categorie Reisgids Europa
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum maart 2010
Aantal pagina's 248
Formaat 221 x 136 x 13 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: Umbrië, in de voetsporen van Franciscus Uitg. met medew. van de Franciscaanse Beweging. - 1e dr.: Haarlem : Gottmer, 1994. - (Gottmer reisgidsen). - Met reg.

Lezers van dit boek bestelden ook

  • Dresden, Leipzig en omgeving, Eric Strijbos

    Dresden, Leipzig en omgeving Eric Strijbos

    De 'nieuwe' deelstaten van Duitsland zijn een verrassing voor wie het... 15,95

  • ijsland, Mirjam de Waard

    ijsland Mirjam de Waard

    ijsland is uniek. Nergens tref je zo'n grote verscheidenheid aan... 19,95

  • Slovenië, Guido Derksen

    Slovenië Guido Derksen

    Slovenië, een land aan de zonnige zuidzijde van de Alpen, geniet de... 19,95