Vrouwen die lezen zijn nog steeds gevaarlijk, Stefan Bollmann

Vrouwen die lezen zijn nog steeds gevaarlijk

Stefan Bollmann - Meer boeken van deze auteur

september 2011 144 pagina's meer info

Gebonden

  • Op voorraad

Samenvatting: Vrouwen die lezen zijn nog steeds gevaarlijk (zoals op de achterkaft)

Stefan Bollmann gaat in Vrouwen die lezen zijn nog steeds gevaarlijk op zoek naar het verhaal achter lezende vrouwen in de fotografie en de schilderkunst en ontdekt dat zij in voorbije eeuwen vaak als een bedreiging werden gezien. Met elk boek dat ze lazen, werden de vrouwen slimmer en dus gevaarlijker. Ze begonnen immers vragen te stellen over de beperkingen van hun eigen wereld. In de portretten (15e eeuw-heden) die in dit boek zijn samengebracht, ontmoeten we levenskunstenaars, lanterfanters, verleidsters, voorlezers en vele andere gevaarlijk slimme vrouwen. De portretten zijn van de hand van onder anderen Edgar Degas, Edward Hopper, Gwen John, Henri Cartier-Bresson, Tamara de Lempicka, Félix Vallotton en Diego Velázquez.

NBD|Biblion recensie

Verzameling van veel prachtige en vaak verrassende afbeeldingen van kunstwerken zoals schilderijen, tekeningen en foto's waarop uiteraard lezende vrouwen staan afgebeeld, van de middeleeuwen tot de moderne tijd. De auteur schreef al eerder boeken over afbeeldingen met lezende vrouwen*. Het thema bleef hier hetzelfde: 'lezende vrouwen zijn gevaarlijk'. Het boek is ingedeeld in thema's: filosofes en strijdsters voor vrouwenrechten, heiligen en zondaressen, nietsdoeners en genieters, verleidsters, onderwijzeressen, reizende lezeressen en moderne lezeressen. De teksten zijn prettig leesbaar en zijn zowel mijmerend van toon als beschrijvend en informatief. Het voorwoord gaat in op de geschiedenis van het lezen onder vrouwen vanaf de middeleeuwen tot heden en daardoor ook op het type literatuur dat er werd gelezen. Interessant is dat de schrijver ook de opvattingen van filosofen en schrijvers aanhaalt, over de betekenis van lezen. De kleurige en grote afbeeldingen van o.a. Diego Velázquez, Edgar Degas en Edward Hopper zijn stuk voor stuk prachtig en nodigen uit om lang naar te kijken.
Drs. Monique Groot (NBD|Biblion recensie)

Beoordelingen

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur
Stefan Bollmann
Uitgever
AUP Popular Science
ISBN
9789089643759
Bindwijze
Gebonden
Productsoort
boek
Categorie
Kunst
Leeftijd
Volwassenen
Verschijningsdatum
september 2011
Aantal pagina's
144
Formaat
286 x 220 x 18 mm.
Taal
Nederlands
Annotatie
Rugtitel: Vrouwen die lezen zijn nog steeds gevaarlijk Vert. van: Frauen, die lesen, sind gefährlich und klug. - München : Sandmann, cop. 2010. - Vervolg op: Vrouwen die lezen zijn gevaarlijk. - Met lit. opg.

Bruna prijs: 24,95