Willem Frederik Hermans een overgevoelige natuur + DVD

Willem Frederik Hermans een overgevoelige natuur + DVD, Max Pam
Auteur: Max Pam
Rubinstein b.v. - Gebonden - november 2006

Beoordeel dit boek
En maak kans op een Bruna cadeaukaart t.w.v. 50,-!

Thuisbezorgen
3 tot 5 werkdagen
Afhalen in winkel
2 tot 4 werkdagen

Omschrijving Willem Frederik Hermans een overgevoelige natuur + DVD

Het wereldbeeld van Willem Frederik Hermans is somber, pessimistisch en misantropisch. 'De wereld van trouw en het vertrouwen is een leugen: die vn de slechte bedoelingen is de enige realiteit', schreef hij in Paranoia. Maar tegenover deze houding stond ook een bijna verwoestend streven naar zuiverheid en waarheid. In deel I reizen de makers onder meer naar Finnmarken, om aan de hand van de roman Nooit meer slapen na te gaan hoe hermans zijn filosofie vorm gaf.

De Polemist In deel 2 wordt W.F. Hermans als polemist belicht. Over polemiseren zei Hermans in Scheppend nihilisme:'Het is zeer opwindend. Het is toch een groot genoegen om iets beter te weten dan een ander.' Verschillende voor- en tegenstanders komen aan het woord over hun relatie met hermans en over het conflict waarbij ze toen betrokken waren, zoals het prces tegen Hermans (1951) wegens het beledigen van het katholieke volksdeel in Ik heb altijd gelijk, de Weinreb-affaire, zijn conflict aan de Groningse universiteit en zijn controversiële reis naar Zuid Afrika - en natuurlijk over het polemische karakter van hermans zelf.
Bonusmateriaal Extra onthullende intervieuws met Annemarie kets-Vree, Gerrit Olivier, Inger Marie Kasbohm, Johannes Mogaladi, Koos Human, Rudy Kousbroek, Lolle Nauta, Cees Nooteboom, Willem Otterspeer, Piet Calis, Adriaan van Dis en Harald Skålvoll (de enige nog levende deelnemer aan de expeditie uit Nooit meer slapen).

NBD|Biblion recensie

Max Pam is een verklaard fan van Willem Frederik Hermans, zijn eigen werk is schatplichtig aan Hermans, hij stelde een bloemlezing samen uit de polemieken van Hermans en in 2005 maakte hij voor de NPS een tv-documentaire in twee delen, elk van een uur, over de grote meester: 'Nooit meer slapen' over de achtergronden van de gelijknamige roman en 'De polemist' over zijn polemieken. Samen met documentairemaker Jan Bosdriesz verzamelde Pam televisiefragmenten waarin Hermans met Adriaan van Dis, Hans Gomperts en Andreas Burnier spreekt, ook laat hij daar nu commentaar op geven door Van Dis, Rudy Kousbroek en anderen. Annemarie Kets laat zien hoe de nalatenschap van Hermans in 1000 archieflaatjes past en Raymond Benders laat Pam ruiken in een plastic zak waarin de geur van Hermans' werkkamer is opgeslagen. Frans Janssen legt uit waarom elke herdruk van De donkere kamer van Damocles weer anders is. Verder mooie beelden van Noorwegen en Zuid-Afrika en als bij deze uitgave als bonus resterende fragmenten van interviews met de Hermans-kenners. In het boekje beknopte begeleidende informatie. Hans Renders (NBD|Biblion recensie)

Schrijf zelf een beoordeling

Schrijf zelf ook een beoordeling over dit boek
(Om de betrouwbaarheid te vergroten vragen wij u eerst in te loggen)

Productinformatie

Auteur Max Pam
Co-auteur Jan Bosdriesz
Uitgever Rubinstein b.v.
ISBN 9789054444213
ISBN10 9054444215
Bindwijze Gebonden
Productsoort boek
Categorie Nederlandse literatuur
Leeftijd Volwassenen
Verschijningsdatum november 2006
Formaat 186 x 145 x 13 mm.
Taal Nederlands
Annotatie Rugtitel: Willem Frederik Hermans een overgevoelige natuur + DVD

Meer van deze auteur

  • Ketter & Geest, Max Pam

    Ketter & Geest Max Pam

    Sinds de religieus geïnspireerde moord op Theo van Gogh is Max Pam... 6,95

  • Het ravijn, Max Pam

    Het ravijn Max Pam

    Het ravijn, autobiografie van de angst Ik wilde mijn hand naar het... 19,95