Het geheugenboek Gebonden

Het geheugenboek
 

Samenvatting

Het geheugenboek van Lara Avery is perfect voor fans van John Green, Jennifer Niven en Gayle Forman. Nu met GRATIS notitieboekje! De 17-jarige Sammie weet precies wat ze wil: met de hoogste cijfers haar eindexamen halen en het...Meer Het geheugenboek Lees meer

Product Informatie

Auteur

Lara Avery

Taal

Nederlands

Uitgever

Luitingh Sijthoff

ISBN

9789024574056

Productsoort

Boek

Categorie

Leesboeken

Leeftijd

13+

Verschenen

april 2017

Pagina's

384

Formaat

217 x 42 x 42 mm

Samenvatting

Het geheugenboek van Lara Avery is perfect voor fans van John Green, Jennifer Niven en Gayle Forman. Nu met GRATIS notitieboekje! De 17-jarige Sammie weet precies wat ze wil: met de hoogste cijfers haar eindexamen halen en het...Meer Het geheugenboek Lees meer

Gebonden
384 pagina's
€ 20 99
eBook € 9,99

Bekijk alles van Lara Avery
  • Gratis verzending vanaf € 19,95
  • Gratis afhalen, betalen en retourneren 
in een van onze 300 winkels Kies jouw Bruna winkel
  • 14 dagen bedenktijd
1 dag levertijd -  Vandaag voor 23:00 besteld, morgen in huis 

Recent bekeken producten


 

Samenvatting


Het geheugenboek van Lara Avery is perfect voor fans van John Green, Jennifer Niven en Gayle Forman. Nu met GRATIS notitieboekje! De 17-jarige Sammie weet precies wat ze wil: met de hoogste cijfers haar eindexamen halen en het kleine plaatsje waar ze woont voorgoed de rug toekeren. Dan hoort ze dat ze een zeldzame ziekte heeft die haar herinneringen van haar zal stelen. En zo wordt het geheugenboek geboren. Sammie schrijft aan haar toekomstige zelf: over waar ze haar studieboeken opbergt, op wie ze verliefd is en wie haar hart heeft gebroken, en over haar oude jeugdvriend die er alles aan doet haar aan het lachen te maken, en haar tot het einde toe te steunen... Het geheugenboek van Lara Avery zal gegarandeerd je hart breken. Houd je zakdoekjes maar klaar!


Product Informatie

Auteur

Lara Avery

Taal

Nederlands

Uitgever

Luitingh Sijthoff

ISBN

9789024574056

Productsoort

Boek

Categorie

Leesboeken

Leeftijd

13+

Verschenen

april 2017

Pagina's

384

Formaat

217 x 42 x 42 mm

Beoordelingen

‘Het geheugenboek’- Lara Avery



5 / 5

Wauw!

Wauw...
Wat een einde!
Natuurlijk had ik dat wel verwacht. Maar op deze manier!? *slik* dikke brok in m'n keel. En toch een ontsnapte traan die naar beneden rolt. Pfoe...

Het mooie is dat je Sammie leert kennen omdat dit haar dagboek is. Door haar zelf geschreven. Je leest over haar dagelijks dingen. Hoe ze verliefd wordt. Haar dokters bezoekjes. Haar leuke maar soms irritante broertje en zusjes. Over Coop, Maddie en Stuart.
Je ziet het aan haar schrijven als het goed met haar gaat.
Maar je ziet het ook aan het schrijven als ze haar best doet om niet te laten zien dat het niet goed met haar gaat.

Sammie McCoy, Sam, verzint allerlei trucjes om zich dingen te blijven herinneren. En noteert in haar Geheugenboek dingen die voor de toekomstige Sam belangrijk zijn of niet vergeten mogen worden.

In het begin vond ik het even lastig erin komen. Omdat er eerst wat uitleg is over wie wie is in het boek. Laterna blijkt dat toch wel handig.
Mooi om te lezen!


5 / 5

Wat een geweldig goed boek!

Wanneer je dit leest, vraag je je waarschijnlijk af wie je bent.
Sam, ik zal je vertellen wie je bent, Ik heb je namelijk leren kennen dankzij Sammie. Nog nooit heb ik iemand via een boek zo goed leren als ik jou nu ken. In het geheugenboek verteld Sammie alles aan haar toekomstige zelf, Sam. Ze verteld Sam haar goede, maar ook haar slechte herinnering, gelukkige momenten en rampzalige gebeurtenissen. Dit doet ze niet voor niets. Er is NP-C bij haar vastgesteld, een ziekte die haar geheugen zal aantasten. Sammie is bereid alles op te geven, alles behalve haar geheugen.

In het geheugenboek lees je de strijd van Sammie. Een strijd die je dankzij haar welbespraaktheid samen met haar beleeft. Je moet sterk in je schoenen staan wil je dit boek uit kunnen lezen, maar ondanks het zware thema is het ook een geweldig, mooi en aandoenlijk boek.

Het geheugenboek zoekt langzaam een weg naar je hart, om het dan te vernietigen.

Avery is een geweldige schrijfster en ik ben heel nieuwsgierig naar haar toekomstige werk. Doordat ze goed weet waar ze over schrijft, is het een heel waarheidsgetrouw boek geworden. Ik heb van elke bladzijde genoten en ben erg blij dat ik het boek gelezen heb.


5 / 5

Achtbaan van emoties.

"Bij het Geheugenboek zit je in een achtbaan, je komt allerlei gevoelens tegen; angst, blijdschap, verdriet etc."
Het verhaal gaat over Samantha "Sammie" McCoy. Sammie staat op het punt om eindexamen te doen en daarna naar NYU te gaan om te studeren. Haar hobby/passie is debatteren. Ze is er zeker van dat ze het kampioenschap gaan winnen, maar dan staat haar wereld op z'n kop..
Er wordt Niemann-Pick type C (NPC) geconstateerd bij Sammie. Haar functies zullen gaan uitvallen.
Zo blijkt al gauw dat haar geheugen haar in de steek laat, daarom heeft Sammie besloten om een geheugenboek bij te houden waarin ze alles opschrijft, zo kan ze dingen onthouden.
Allereerst wil ik zeggen dat je merkt dat Lara Avery weet wat NPC inhoudt. Ze heeft er onderzoek naar gedaan en je kunt het terug zien in het verhaal.
Als tweede wil ik aangeven wat voor een super leuk persoon Sammie wel niet is! Ondanks dat ze NPC heeft blijft ze positief en heeft ze nog altijd de droom om naar NYU te gaan. In de beginperiode van haar ziekte was ze niet altijd even vriendelijk naar anderen, maar toen ze de ziekte geaccepteerd had, werd ze vriendelijker en ze kreeg steun vanuit haar omgeving.
Als derde: Cooper, wat een leuke jongen!! Cooper was de jeugdvriend van Sammie. Ze waren praktisch buren. Helaas waren ze uit elkaar gegroeid, maar naarmate het verhaal vordert zie je Cooper steeds vaker voorkomen.
En als laatste wil ik zeggen dat het boek je meeneemt. Het is geschreven in de vorm van een dagboek. Dit maakt het extra persoonlijk. Vanaf pagina een zit je in het hoofd van Sammy. Het lijkt net alsof je zelf het leven van Sammie beleefd.
Lara Avery, super bedankt voor dit prachtige en emotionele boek.


4 / 5

Niet zomaar een boek

Het geheugenboek, waar zal ik eens beginnen?
Het geheugenboek vertelt het verhaal van Samantha “Sammie” McCoy, een meisje dat alles goed voor elkaar heeft. Ze zit in haar laatste jaar van highschool, zal deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen en zal in de herfst naar NYU gaan. Dit alles zelfs nadat ze te horen kreeg dat ze Niemann- Pick type c heeft, een ziekte waardoor haar geheugen steeds meer achteruit zal gaan. Dat was tenminste het plan.
Allereerst, wil ik zeggen dat Sammie een fantastisch hoofdpersonage was. Vanaf pagina 1 voelde ik me verwant met haar en die indruk werd alleen maar sterker naarmate ik verder kwam in het boek. Sammie heeft meermaals een glimlach op mijn gezicht getoverd. Ze ging zo goed om met haar ziekte, Sammie bleef de moed erin houden en als ze haar oorspronkelijke doelen niet kon bereiken, ging ze gewoon op zoek naar nieuwe. Ze blijft optimistisch zonder naïef over te komen.
Sammies familie en Coop ( Hoe kan ik jou nou vergeten? ) vond ik ook helemaal fantastisch. Daarom vond ik het wel een beetje spijtig dat er niet zo veel aandacht aan hen besteed werd, bijvoorbeeld hoe zij de dingen verwerkten en ermee omgingen.
Vervolgens zou ik het even over de stijl willen hebben waarin het boek geschreven is. Sammie schrijft het boek naar haar toekomstige zelf om haar te helpen de dingen te herinneren en zich vast te klampen aan de mooie momenten in het leven als het even wat minder gaat. Daardoor wordt je als lezer echt betrokken bij het verhaal. Het is ook een compleet nieuwe stijl ven schrijven, wat zeer verfrissend is. Het geheugenboek is opgebouwd uit verschillende fragmenten van Sammies leven en bevat niet altijd de typische dialogen of beschrijvingen van een omgeving zoals je zou verwachten. Je krijgt stukjes informatie en herinneringen toegeworpen als lezer waarmee je zelf Sammie en de mensen rondom haar probeert te reconstrueren. Daarom ben ik er zeker van dat iedereen een verschillende versie van Sammie in gedachten heeft, wat het boek een geheel eigen identiteit geeft.
Ik heb enorm genoten van dit boek en raadt het iedereen aan die fan is van romantiek en er niet voor terugdeinst om af en toe een traantje weg te pinken.


4 / 5

Niet zomaar een boek

Het geheugenboek, waar zal ik eens beginnen?
Het geheugenboek vertelt het verhaal van Samantha “Sammie” McCoy, een meisje dat alles goed voor elkaar heeft. Ze zit in haar laatste jaar van highschool, zal deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen en zal in de herfst naar NYU gaan. Dit alles zelfs nadat ze te horen kreeg dat ze Niemann- Pick type c heeft, een ziekte waardoor haar geheugen steeds meer achteruit zal gaan. Dat was tenminste het plan.
Allereerst, wil ik zeggen dat Sammie een fantastisch hoofdpersonage was. Vanaf pagina 1 voelde ik me verwant met haar en die indruk werd alleen maar sterker naarmate ik verder kwam in het boek. Sammie heeft meermaals een glimlach op mijn gezicht getoverd. Ze ging zo goed om met haar ziekte, Sammie bleef de moed erin houden en als ze haar oorspronkelijke doelen niet kon bereiken, ging ze gewoon op zoek naar nieuwe. Ze blijft optimistisch zonder naïef over te komen.
Sammies familie en Coop ( Hoe kan ik jou nou vergeten? ) vond ik ook helemaal fantastisch. Daarom vond ik het wel een beetje spijtig dat er niet zo veel aandacht aan hen besteed werd, bijvoorbeeld hoe zij de dingen verwerkten en ermee omgingen.
Vervolgens zou ik het even over de stijl willen hebben waarin het boek geschreven is. Sammie schrijft het boek naar haar toekomstige zelf om haar te helpen de dingen te herinneren en zich vast te klampen aan de mooie momenten in het leven als het even wat minder gaat. Daardoor wordt je als lezer echt betrokken bij het verhaal. Het is ook een compleet nieuwe stijl ven schrijven, wat zeer verfrissend is. Het geheugenboek is opgebouwd uit verschillende fragmenten van Sammies leven en bevat niet altijd de typische dialogen of beschrijvingen van een omgeving zoals je zou verwachten. Je krijgt stukjes informatie en herinneringen toegeworpen als lezer waarmee je zelf Sammie en de mensen rondom haar probeert te reconstrueren. Daarom ben ik er zeker van dat iedereen een verschillende versie van Sammie in gedachten heeft, wat het boek een geheel eigen identiteit geeft.
Ik heb enorm genoten van dit boek en raadt het iedereen aan die fan is van romantiek en er niet voor terugdeinst om af en toe een traantje weg te pinken.


Recent bekeken producten


checklist

HiSchool de plek voor alle schoolspullen

  • Rekenmachine en bureau accessoires
  • Prisma woordenboeken
  • Etui
  • Kaftpapier en rekbaar kaftpapier
  • Etiketten
  • Schriften
  • Schooltas, rugzak en shopper
  • Ringbanden
  • Schoolspullen voor in je etui
  • 0 producten op checklist
  • - 0 online te bestellen
  • - 0 alleen in de winkel

Grappige HiSchool filmpjes van Youtubers

Youtuber MeisjeDjamila gaat in haar vlog 5 challenges aan met haar vrienden. Ze vertegenwoordigen allemaal een HiSchool stijl. Wie denk jij dat er wint? Bekijk haar filmpje op www.bruna.nl/vlogger. Hou onze vlog-pagina in de gaten, want er volgen nog meer leuke en grappige filmpjes van Youtubers Ties, Gio en Sjaak!

Promo HiSchool Alt Text
Het geheugenboek
Het geheugenboek
Lara Avery
Gebonden  384 paginas
2099