Jean-Christophe 1 - Dageraad
29.99

Nog niet verschenen, verwacht vanaf 21-2-2023

Een schitterende, herontdekte romancyclus van de in vergetelheid geraakte Nobelprijswinnaar Romain Rolland – voor de lezers van Marcel Proust, Stefan Zweig en Roger Martin du Gards De Thibaults

‘Een prachtig, meeslepend boek met boeiende personages en onverwachte wendingen. Een subliem portret van een onbesuisde, jonge musicus.’ Maarten 't Hart

In Jean-Christophe Krafft, een telg uit een muzikantenfamilie, ontluikt op jonge leeftijd een bijzondere gevoeligheid voor alle geluiden die hem omringen. Hij blijkt een wonderkind, wordt op zijn zevende aangesteld als hofpianist van het groothertogdom aan de Rijn waar hij opgroeit, en is ervan overtuigd dat hij ooit een beroemd componist zal worden. Maar de armoede thuis en zijn driftige, drankzuchtige vader maken zijn leven niet gemakkelijk.

Als adolescent krijgt Jean-Christophe grote tegenslagen te verduren, zowel in de liefde als in zijn werk, en wordt hij keer op keer geconfronteerd met de bekrompenheid en jaloezie van de mensen in zijn geboortestad. Zijn verlangen om naar het buitenland te vertrekken en zijn horizon te verbreden groeit, maar de zorg voor zijn moeder houdt hem tegen. Tot een gewelddadig incident hem geen keuze laat en hij het land ontvlucht, met als bestemming Parijs.

In Jean-Christophe I – Dageraad weet Romain Rolland met scherpe observaties het Duitsland van het fin de siècle tot leven te wekken, en neemt hij de lezer mee in Jean-Christophes bewogen jeugd.

Uit het juryrapport Nobelprijs voor Literatuur 1915: De bekroning ‘is een eerbetoon aan het idealisme van Rollands literaire werk en aan de sympathie en waarheidsliefde waarmee hij verschillende soorten mensen heeft beschreven’.


0 | 0

  • : Romain Rolland
  • : J.M. Meulenhoff
  • : 9789029095174
  • : Nederlands
  • : Hardcover
  • : 624
  • : februari 2023
  • : 700
  • : 215 x 140 x 27 mm.
  • : Historische romantiek; Moderne en hedendaagse fictie; Vroeg 20e eeuw ca. 1900 tot ca. 1950