De selectie Paperback

De selectie
 

Samenvatting

Voor 35 meisjes is de selectie dé kans op een beter leven. Zo kunnen ze ontsnappen aan een armoedig caste-leven en opgenomen worden in een wereld vol glamour. De selectie biedt de mogelijkheid om in het paleis te wonen en te...Meer De selectie Lees meer

Product Informatie

Auteur

Kiera Cass

Taal

Nederlands

Uitgever

Van Goor

ISBN

9789000338344

Productsoort

Boek

Reeksnaam

Selection trilogie

Deel van reeks

1

Categorie

Young adult

Leeftijd

15+

Verschenen

juli 2014

Pagina's

272

Formaat

230 x 150 x 26 mm

Vertaler

Hanneke van Soest

Samenvatting

Voor 35 meisjes is de selectie dé kans op een beter leven. Zo kunnen ze ontsnappen aan een armoedig caste-leven en opgenomen worden in een wereld vol glamour. De selectie biedt de mogelijkheid om in het paleis te wonen en te...Meer De selectie Lees meer

Paperback
272 pagina's
€ 15 00
eBook € 9,99

Bekijk alles van Kiera Cass
  • Gratis verzending vanaf € 19,95
  • Gratis afhalen, betalen en retourneren 
in een van onze 300 winkels Kies jouw Bruna winkel
  • 14 dagen bedenktijd
1 dag levertijd -  Vandaag voor 23:00 besteld, morgen in huis 

Recent bekeken producten


 

Samenvatting


Voor 35 meisjes is de selectie dé kans op een beter leven. Zo kunnen ze ontsnappen aan een armoedig caste-leven en opgenomen worden in een wereld vol glamour. De selectie biedt de mogelijkheid om in het paleis te wonen en te strijden om het hart van prins Maxon. America Singer vindt het echter een nachtmerrie. Ze moet haar geheime liefde opgeven en haar thuis verlaten voor een strijd om een kroon die ze niet wil. Ze moet in een paleis wonen dat continu wordt aangevallen door rebellen. Dan ontmoet ze prins Maxon en twijfelt ze aan alles. America realiseert zich dat het leven waar ze altijd van gedroomd had in het niet valt bij de toekomst die ze nooit voor mogelijk had gehouden.


Product Informatie

Auteur

Kiera Cass

Taal

Nederlands

Uitgever

Van Goor

ISBN

9789000338344

Productsoort

Boek

Reeksnaam

Selection trilogie

Deel van reeks

1

Categorie

Young adult

Leeftijd

15+

Verschenen

juli 2014

Pagina's

272

Formaat

230 x 150 x 26 mm

Vertaler

Hanneke van Soest

Beoordelingen

‘De selectie’- Kiera Cass



4 / 5

Ondanks alle clichés een echte pageturner

America Singer wordt uitgeloot om aan de Selectie deel te nemen. Samen met 34 andere meisjes gaat ze de strijd aan om het hart van prins Maxon te winnen, die uit deze selectie zijn aanstaande vrouw moet kiezen.
In tegenstelling tot alle andere meisjes zit America er helemaal niet op te wachten om de nieuwe prinses te worden. Hoewel ze uit een lage kaste komt is ze tevreden met haar leven en daarnaast heeft ze haar hart al aan iemand verloren.

Het idee van een verscheurd Amerika in verschillende zones (of kastes, in dit geval) is niet bijster origineel, net zoals de competitie om gekozen te worden als koningin. Het doet een beetje denken aan een sprookje, zij het ditmaal in de toekomst. Het boek heeft een voorspelbaar verloop en wordt nergens echt spannend. Toch is de schrijfstijl erg boeiend (zelfs voor personen die in principe niet graag in de eerste persoon lezen). Cass slaagt erin je het verhaal in te trekken, of je nu van het genre houdt of niet. Vanaf de eerste pagina had ze me te pakken en na de laatste bladzijde wilde ik meteen verder met deel twee. Dit boek is het bewijs dat een verhaal vol clichés en voorspelbare momenten nog steeds intrigerend kan zijn als het in een eigen en verfrissende stijl verteld wordt.


5 / 5

Om bij weg te dromen

Ik ben altijd al dol geweest op boeken over prinsen en prinsessen. Vroeger waren er vooral sprookjesverhalen of Sissi films, maar Kiera Cass gooit het over een andere boeg. Deze prins hoopt in dit dystopische boek, dat perfect schijnt te zijn voor fans van The Hunger Games en The Bachelor, namelijk met een wedstrijd zijn prinses in Illea te vinden.

De 35 meisjes die voor de wedstrijd zijn gekozen komen uit verschillende kasten. Het kastenstelsel van Illea bestaat uit acht kasten, met de koninklijke familie als Eén. America Singer, dochter uit een kunstenaarsgezin, is een Vijf. Het plot laat zich raden: America wordt als meisje uit een lage kaste toch geselecteerd voor de Selectie. En wij willen als lezer allemaal dat ze wint.

Wel weet Kiera Cass een leuke onverwachte twist te geven aan het verhaal: America wil namelijk helemaal niet Maxon’s hart veroveren. Ze is verliefd op haar jeugdvriend Aspen, hij is een Zes, de kaste onder haar. Ze hebben een geheime relatie met nachtelijke ontmoetingen in hun boomhut. Juist op zijn aandringen schrijft ze zich uiteindelijk in voor de selectie.

America denkt er makkelijk vanaf te zijn, ze wordt vast toch niet gekozen, maar dan is haar moeder – die dolgraag wil dat haar dochter een Eén wordt – ten minste tevreden. Hier komt het Hunger Games deel om de hoek kijken, want net als Prim in dat boek uit al die deelnemers gekozen werd, gebeurt er hetzelfde met America.

Passender dan dat vind ik de veel gemaakte Hunger Games-vergelijking niet. Er vindt inderdaad een wedstrijd plaats waar in dit geval meisjes tegen elkaar moeten strijden, maar er wordt niemand gedood. Zelfs de bitchy deelneemster genaamd Celeste komt zo ver nog niet. De verschillende kasten zijn in dit geval rangordes en hebben daarom voor mij vrij weinig te maken met de districten.

Maar waarom zou De Selectie die vergelijking met een ander boek eigenlijk nodig hebben? De serie is op zichzelf namelijk fantastisch! Ik kan zeggen dat ik nu al verslaafd ben aan America, Maxon en Aspen (hem iets meer dan Maxon). Eigenlijk ook aan een groot aantal van de andere personages, zoals America’s zusje May of haar nieuwe beste vriendin Marlee. Kiera Cass weet niet alleen sympathie op te wekken voor hoofdpersonage America, maar ze vindt ook de perfecte balans met de uitwerking van de andere personages en hun eigen karakters.

Met 35 meisjes is het lastig om iedereen aan bod te laten komen, maar naarmate de Selectie vordert en er meisjes naar huis moeten, leren we de belangrijkste mensen in America’s leven steeds beter kennen. Ze spelen allemaal hun eigen rol in dit romantische verhaal dat heerlijk vlot doorleest. Zelfs zonder een sprookjeswereld blijven deze prins en prinsessen nog om bij weg te dromen.

Het is helaas niet allemaal zo prachtig in het paleis. Lagere kasten zijn namelijk ontevreden en het paleis wordt door rebellen aangevallen. Het boek vertelt kort iets over het ontstaan van Illea. Ik hoop nog op meer geschiedenis en uitwerking van de rebellen-verhaallijn, maar ik heb zo het idee dat dat er in de volgende boeken nog aan zit te komen. Als dat zo is ben ik er klaar voor, want ik wil nog heel lang bij De Selectie wegdromen!


1 / 5

Een sprookje voor tieners

Een zeer leuk boek! Het klinkt heel kinderlijk maar is zeker een aanrader. In het begin had ik moeite om erin te komen maar later kon ik het boek niet meer weg leggen. Het wijkt er af van de bekende boeken zoals de Hongerspelen en Inwijding. En dat maakt dit boek zo bijzonder. Een echt sprookje voor tieners :)


5 / 5

Recensie

Toen ik van meerdere mensen hoorde dat ze het een mix vonden van The Hunger Games en het tv programma The Bachelor werd ik meteen enthousiast. Toen ik hem eenmaal in mijn handen had kon ik dus ook niet wachten om eraan te beginnen.

Het boek neemt je meteen mee naar een wereld in de toekomst wat het voormalige Amerika is: Iléa. 35 meisjes uit verschillende kasten strijden om het hart van prins Maxon in een ?wedstrijd? genaamd De Selectie. Het meisje waar Maxon verliefd op wordt zal met de prins trouwen en uiteindelijk koningin worden.
America Singer is één van de 35 meisjes en de persoon waar dit boek om draait. In tegenstelling tot de andere 34 meisjes wilt zij niet zo nodig mee doen aan De Selectie want dat zou betekenen dat ze haar geheime liefde Aspen moet verlaten. Maar als ze eenmaal kennis maakt met Maxon is ze nergens meer zeker van.

Wat ik erg goed vond aan het boek waren de karakters. Elk meisje heeft een eigen persoonlijkheid en dat wordt goed beschreven door Kiera Cass. Ook irriteerde ik me totaal niet aan de hoofdpersoon America. Ik was bang dat ze een verwaand, irritant meisje zou zijn maar integendeel, ze is misschien wel één van mijn favoriete hoofdpersonen in een Young Adult boek. Het verhaal is origineel en verassend genoeg ook heel erg spannend! Het is onmogelijk om het boek neer te leggen omdat je alleen maar méér wilt en benieuwd bent naar wat voor keuzes America gaat maken. De ontwikkeling van de relatie tussen Maxon en America is erg interessant en leuk om te lezen. De link met The Hunger Games vind ik overigens niet gepast. Het feit dat deze wereld ook opgedeeld is in kasten en dat er mensen ?strijden? om iets zijn de enige overeenkomsten. Helaas vond ik het niet erg gedetailleerd geschreven en dat vond ik jammer. Gelukkig is dat wel het enige minpunt van dit boek. Het is zeker een aanrader en verdiend een plekje op mijn ?favoriete boeken? lijstje!


5 / 5

Recensie

Toen ik van meerdere mensen hoorde dat ze het een mix vonden van The Hunger Games en het tv programma The Bachelor werd ik meteen enthousiast. Toen ik hem eenmaal in mijn handen had kon ik dus ook niet wachten om eraan te beginnen.

Het boek neemt je meteen mee naar een wereld in de toekomst wat het voormalige Amerika is: Iléa. 35 meisjes uit verschillende kasten strijden om het hart van prins Maxon in een ?wedstrijd? genaamd De Selectie. Het meisje waar Maxon verliefd op wordt zal met de prins trouwen en uiteindelijk koningin worden.
America Singer is één van de 35 meisjes en de persoon waar dit boek om draait. In tegenstelling tot de andere 34 meisjes wilt zij niet zo nodig mee doen aan De Selectie want dat zou betekenen dat ze haar geheime liefde Aspen moet verlaten. Maar als ze eenmaal kennis maakt met Maxon is ze nergens meer zeker van.

Wat ik erg goed vond aan het boek waren de karakters. Elk meisje heeft een eigen persoonlijkheid en dat wordt goed beschreven door Kiera Cass. Ook irriteerde ik me totaal niet aan de hoofdpersoon America. Ik was bang dat ze een verwaand, irritant meisje zou zijn maar integendeel, ze is misschien wel één van mijn favoriete hoofdpersonen in een Young Adult boek. Het verhaal is origineel en verassend genoeg ook heel erg spannend! Het is onmogelijk om het boek neer te leggen omdat je alleen maar méér wilt en benieuwd bent naar wat voor keuzes America gaat maken. De ontwikkeling van de relatie tussen Maxon en America is erg interessant en leuk om te lezen. De link met The Hunger Games vind ik overigens niet gepast. Het feit dat deze wereld ook opgedeeld is in kasten en dat er mensen ?strijden? om iets zijn de enige overeenkomsten. Helaas vond ik het niet erg gedetailleerd geschreven en dat vond ik jammer. Gelukkig is dat wel het enige minpunt van dit boek. Het is zeker een aanrader en verdiend een plekje op mijn ?favoriete boeken? lijstje!

Recent bekeken producten


checklist

HiSchool de plek voor alle schoolspullen

  • Rekenmachine en bureau accessoires
  • Prisma woordenboeken
  • Etui
  • Kaftpapier en rekbaar kaftpapier
  • Etiketten
  • Schriften
  • Schooltas, rugzak en shopper
  • Ringbanden
  • Schoolspullen voor in je etui
  • 0 producten op checklist
  • - 0 online te bestellen
  • - 0 alleen in de winkel

Grappige HiSchool filmpjes van Youtubers

Youtuber MeisjeDjamila gaat in haar vlog 5 challenges aan met haar vrienden. Ze vertegenwoordigen allemaal een HiSchool stijl. Wie denk jij dat er wint? Bekijk haar filmpje op www.bruna.nl/vlogger. Hou onze vlog-pagina in de gaten, want er volgen nog meer leuke en grappige filmpjes van Youtubers Ties, Gio en Sjaak!

Promo HiSchool Alt Text
De selectie
De selectie
Kiera Cass
Paperback  272 paginas
1500